Filmimöla 100

#100 – Miami leegitsev päike


[ KUULA SAADET - (35,3 MB, mp3) ]Trackbacks

  No Trackbacks

Comments

Display comments as (Linear | Threaded)

 1. Duck44 says:

  The Wait Is Over !!

 2. mirth says:

  Palju õnne, juubilar!

 3. Forza says:

  Õnned ka minu poolt!!!Mõtlen FM'i peale, kui Valkyriet vaatan täna.

 4. kaur says:

  Õnnitlused 100. möla puhul! Loodetavasti jõuab kätte kord ka päev kui saab õnne soovida 200. möla puhul :-D

  Õhtul hiljem hakkan aga kuulama, hetkel veel peab see tiba ootama...

 5. pelle says:

  Saigi lõpuks purki!
  Kohe panen päikeseprillid ette ja asun kuulama. :-P

 6. pelle says:

  Vale smaili 8-)

 7. Siim says:

  Oii, seda osa on kaua oodatud. 8-) 8-)

  Õnnitlused. 100 möla teha pole naljaasi.

 8. pupu says:

  palju õnne ka minu poolt :-) Ei jõua ära oodata millal siit koju ja möla kuulama :-D

 9. pelle says:

  Gran Torino DC oli parim!

  Get off
  8-)
  my lawn!


  Ning sellel teemal, et kuhu Caruso läheb pärast one-lineri ütlemist. Järgnevas videos on stseen paadiga (3min 10sek), millest selgub tõsiasi, et Caruso on Jeesus! Käib vee peal...

  http://www.youtube.com/watch?v=_sarYH0z948#&t=3m10s

 10. velts says:

  Õnne nii kõva saavutuse puhul!

  Selleks puhuks aasta top:

  The Wrestler
  The Dark Knight
  Let The Right One In
  Revolutionary Road
  Rachel Getting Married
  In Bruges
  Goodbye Solo
  Burn After Reading
  Tokyo Sonata
  Shotgun Stories
  Snow Angels
  Iron Man
  Wall-E
  Slumdog Millionaire
  The Visitor
  Hunger

  Esimesed kolm on kindlad. Alumised olenevad tujust.


  Hea filmi nädalal sai vaadatud ainult kaks filmi: Valkyrie, milles üllatusin ja Button, milles pettusin. Kummagi kohta ei oska midagi kindlat öelda.

 11. Lauri says:

  kas nüüdseks on muljed seedida jõudnud? ootaks, et sõnaosava inimesena pisut pikemalt jagad, mis Valküüris üllatas ja milles Buttonis pettuma pidid.
  esimesel neist kahest oleks oodanud positiivsemat lõppu :-)

 12. boo says:

  kas keegi kommenteeriks, miks panete 2008.a filmide edetabelisse varasemaid asju, tänavu eriti The Visitor ja Shotgun Stories (mis on tegelikult tõesti mõlemad väga head). ameeriklastel on sel puhul vähemalt põhjendus, et 2008 jõudsid need kaks seal riigis kinolevisse, teil pole isegi seda.

 13. velts says:

  ma olengi ameeriklane.
  Tegelt Visitori nägin 2008 aasta PÖFFil, nii et see peaks sinu kriteeriumitele vastama.
  Ja Shotgun nagunii eestis kinodesse ei tule ning ma vaatasin ka seda eelmine aasta. Muidu poleks seda nime mitte kunagi siin kommentaariribal mainitud. Vääris äramärkimist.

 14. boo says:

  shotgun on tõesti vinge, aga minu meelest on ka siin kommentaariribal seda mainitud.

 15. mirjam says:

  Palju õnne nii tähtsa verstaposti puhul. Päris lustiline tükk oli, eriti algus. Jõudu ja jaksu, et kunagi saaks teoks ka kahesajas möla ehk Kukumägi-eri.

 16. Kaido says:

  Mul hoopis selline küsimus,et kas mingisugune Oscarite näitamine kah tänavu Plaza sviidis aset leiab? Eelmine aasta oli väga vinge üritus. Kui üritus toimub, siis oleks mina küll nõus sammud plazasse seadma. :-)

 17. märt says:

  oh sa.. seapea! :-D
  saigi asi üles!..

  ("visitor" on ju USA film, ja jõudis 2008 levisse. no mu poolest ta võib fucking prantsuse-kongo ühistöö ka olla, aga
  USA paneb laua maha/ette.
  kui väga uppi ei fuckita (Neesoni "taken" on üks õnnetumaid juhtumeid..))

 18. Forza says:

  Nii: laon siis ka oma topi letti. Milki ja Readerit pole veel näinud, nii, et võib-olla tuleb väike muudatus (kuigi ei usu)

  Tuleb siis top 10-e näol ja hiljem mainin ära mõned filmid, mis olid väga head, kuid sinna ei mahtunud.

  Kõigepealt film, mis on kõige kõrgemal kohal ja mille vahe teise kohaga on märkimisväärne:
  1) Valkyrie
  juba eos, koidus, teadsin, et selles tuleb minu 2008. aasta lemmik. Ootasin seda vist juba üleelmise aasta lõpust, kui see teatavaks tehti. Singer on väga hea lavastaja ja tema teine meistriteos Usual suspects on minu alltime top 5-s. Valkyrie on väga hästi viimistletud põnevik kaasahaarava stsenaariumi ja hea näitlejatööga (Tom Wilkinson aina rohkem kanda kinnitamas minu heade näitlejate nimekirjas). Tom Cruise ei mõjunud liiga jaburalt ja ka Nighy sai hakkama.
  2) The Dark Knight
  Begins sai väärilise järje ja peale esilinastust arvasingi, et ta top 3 materjal on. inimesed, kes väidavad, et ilma ledgerita oleks see film midagi tavaliste koomiksifilmide sarnast, on lihtsalt rumalad ja ingnorantsed ülejäänud aspektide suhtes. väga hästi kirjutatud eelkõige (saab goyerit kiita kah ja see film mässib minu silmis 100% kinni selle unborni sita). Kurb, et parimat filmi ei saa.
  3) The Curious Case of Benjamin Button
  Fincher sai jälle väga hästi hakkama. Oli veidike Forresti moodi, kuid ei häirinud. Saigi toredaid võrdlusi teha vaatamise ajal. Brad Pitt oli vägagi sümpaatne ja lõpus sai ka väikest Joe Blackilikku Pitti üle 10 aasta uuesti näha. Eriefektid olid head, kuid tundsin puudust fincherlikust kaameratööst (Fight Clubi korteriplahvatus, Zodiaci autostseen jne). Sõjas oli väike segment, kuid sellest polnud küllalt. Super filmi aga küll ja loodan, et teeb slummikoerale ära.
  4) Hunger
  Pean oma PÖFFi lemmiku ikka väga kõrgele paigutama, ei saa teisiti. Debüüdi kohta ikka uskumatult hea, kinofilm totaalselt. Kunstniku käsi on tugevalt tunda. Parima võõrfilmi jaoks vist liiga kunst. 18-minutiline dialoog filmi keskel sisaldas rohkem sõnu kui terve film kokku. Ega neid vaja polnudki, kuna visuaal jättis dialoogi täiesti tahaplaanile
  5) Let the Right One In
  Film, mida plaanin kindlasti eelmise korra publiku pärast uuesti vaadata (PÖFF, JustFilm). Ei ole lastefilm kindlasti. Väga hästi tehtud vampiirfilm. Kinematograafia ja tunded mu sees ütlevad, et parim omadussõna oleks lummav. Noored näitlejad said samuti heade rollidega maha. Epiloog oli 50-50, muidu superb.
  6) The Wrestler
  Film, mis tagantjärele muutub aina paremaks, nodoubt. Rourke on kindlasti Oscarit väärt, kuigi mulle, arvatavast, kuna poliitfilmid meeldivad, meeldib ka Sean Penni sooritus. Aronofsky on ka üheks lemmikuks saamas. Tema teistest filmidest täiesti erinev ja Mickey eluroll
  7) Frost/Nixon, Changeling
  Sukeldudes täiesti teise ajastusse. Mõlemad filmid hõlmavad endas suurepärast kinematograafiat kui ka näitlejatööd. Esimest nautisin vast veidike rohkem, kuid ka Clinti saavutus ei saanud lihtsalt topist välja jääda.
  8-) WALL-E
  Ei valmistanud üllatust/pettumust. Teadsin, et ta on hea ning aasta parim anima. Lihtsalt suurepärane ja veidike ka tearjerker, kuigi pisarad jäid tulemata. BP'd poleks väärinud, kuigi loodan, et parima animafilmi saab. Väga hea protagonist ja nalja sai kah. Meeldis "Starchidli" sünd :-P
  9) Burn After Reading, In Bruges, Tropic Thunder
  Huumorile peab ka ühe pulga pühendama. Kõik totaalselt erinevad komöödiad, kuigi kahe esimese vahel oli teatav sarnasus. Teine hakkas lõpus meenutama Coenite ühte kesisemat filmi Ladykillers (kuid ega Bruges sellepärast halb polnud). väga head stsenaariumid kõigil ning ka grande finaled olid igati üllatused, eriti teisel muidugi. coenite omal parimad tegelased, inbrugesil parim lokatsioon ning tropic thunderil parim sündmuste kulg.
  10) RocknRolla, Wanted
  Action ja adrenaliin! Wanted tahtis esmapilgul meelest minna, kuid elamus seda A Le Coq sviidist vaadates on siiamaani meeles ning RocknRolla, mida käisin teist korda vaatamas üleeile, oli samuti suurepärane saavutus. Richie tagasitulek. Wanted ei ole uus matrix, kuid selle lapselaps küll.

  Filmid, mis olid head, kuid ei pääsenud top 10-sse:
  Doubt - suurepärased näitlejad, kuid sisu jäi lahjaks. hakkas vahepeale venima, nii ei tohi! Lõpulause oli ka jõhker wtf-moment. kaamera fade-out oli veidike ordinary people'i sarnane (see on mul 1980 aasta topis).
  Ballast - PÖFFi lemmikuselt teine film. Suurepärane indie ja jump-cut oli unustamatu. Head näitlejad ja lugu. Roger Eberti top 20-s, nii, et uurige järgi.
  Goodbye Solo - Pöffi 3. Red Westi sooritus oli super ning kogu see minimalistlik sisu oli midagi, mis jäi meelde. Solot mänginud näitleja oli nii tore, et mul oli kahju iga kord, kui Red West teda lõi :-)
  Cloverfield - üks aasta esimesi vaatamisi, seega mõned nüansid meelest läinud. omapärane production ja hea making. koletis ei petnud ootusi :-)

  Kindlasti läksid mõned veel meelest, kuid üldiselt oli tegu suhteliselt hea aastaga. Mõned veel vaadata kah.
  Kordaks siinkohal küsimust: kas Oscarivaatamine toimub ka see aasta?

 19. velts says:

  Okei, ma vingun siis Buttoni kallal.

  Enne aga Valkyrie kohta 2 sõna. Hea meelelahutus lihtsalt. Suutsin inglisekeele tahaplaanile suruda ja kogu seda põnevat tegevuste käiku jälgida ja sisse elada. Iseenesest oli väga tore näha neid kõiki inglasi ja Cruise'i mängimas sakslasi. Nighy pidevalt kõhklev ja tõmblev tegelane töötas, sest ta ärritas mind sama palju kui kõrvaltegelasi. Cruise oli ka tubli. Visuaalselt/kunstiliselt oli ka kõik nauditav. Heli aitas actionile ikka kõvasti kaasa. Muusika oli hea.
  Igatahes oli põnevam ja huvitavam kui ma ootasin.

  Aga Benjamin Button. Põhiline asi, mis pani pettuma oli see, et puudus emotsiooniline side. Ma ei oska seda keemiat sõnadesse panna, aga ei elanud talle nagu kaasa. Kui ta oli väike ja väliselt vana, siis ma ei uskunud tema cgi nägu. Põhimõtteliselt nagu oleks lihtsalt jälginud, mida see vend terve oma elu tegi. Ja ta ei teinudki midagi nii erilist, nagu näiteks Forrest. Liiga pikk oli kah. Kunstiliselt oli väga ilus ja atmosfäärikas, aga mis mind vahepeal keskkonnast välja tõmbas oli HD kaameratöö. Fincher ei saanud peale Zodiaci HD sõltuvusest lahti ja see oli selle filmi puhul viga. Ma oleks sellist asja tahtnud näha ikka filmil. Maagiline film and shit. Aga eks ma ole ainus, kes sellise asja kallal norib.
  Osad sisuelemendid olid ka natu kahtlased. Tundus nagu rikkamehe Forrest Gump. Kui Forrestis pandi täiega seda ühiskonna ja legendide teemat, kellega Forrest kokku puutus, siis siin oli nagu seda nii näpu otsaga ja ebakindlalt. Põhirõhk oli nagu sellel noorenemisel, mitte Benjaminil endal, kui inimesel.
  Tegelt ma ei oska täpselt sõnastada oma muret, aga ülaltoodud asjad on umbes see, mis jäi pärast häirima.
  :-(

 20. Lauri says:

  tänud, palju parem kui ühe-kahe lausega :-)

  mu enda vastamata võlg: QT "Vääritute tõbraste" trailer, mida mingi aja eest kiitsin, oli kõigest minut ja 8 sekundit pikk, aga oi kui palju sellesse mahtus!

 21. buba says:

  Forza saab mult ühtlasi aasta wannabe tiitli 2008.a lõikes, kõigi nende uhkete ingliskeelsete sõnade eest, mida ta on kopeerinud kaustikust nimega Ingliskeelsed filmiväljendid, mida Forza juba teab. auhinna väljajagamisel olid otsustavaks aspektiks uhke kinematograafia ning see üllatav jump-cut lõpus.

 22. Forza says:

  Kurb, et ma pean nii rumalale inimesele vastama. Jump-cut oli ka minu jaoks uus sõna peale filmi vaatamist. Üks minust targemaid inimesi tõlkis selle minu jaoks ära. Jump-cut on maakeeli kiire kaadrivahetus ja see jäi mulle filmis meelde küll. Lihtsalt arvasin, et lühikeses kommentaaris vastades jump-cutist piisas.
  Kui sa arvad, et kinematograafia ja aspekt on wannabe-sõnad, siis mul sulle rohkem midagi öelda pole.
  Vaadates, et sa oled seal ülalpool ka vingunud, siis küsiksin, et mis mõttega? Paremat/targemat/mõistlikumat pole teha? Tean ühest foorumist ka ühte sinusugust ja ega sellised eriti oodatud ei ole.

 23. Forza says:

  Pean siiski vabandama, üleval tegutses boo, mitte buba.

 24. raul says:

  Palju õnne ka minu poolt 100. sünnipäeva puhul!!!

  Lühidalt ka oma arvamusest Benjamin Buttoni kohta.
  Mina olen vaimustuses. Ei kuulu küll läbi aegade parimate filmide hulka, aga tegu on võimsa ja pildilise poole pealt äärmiselt ilusa teosega. Tõesti ma nautisin kogu seda pilti, kuidas oli teatud ajastuid kujutatud, eriti just 20-ndaid, 30-ndaid ja 40-ndaid. Üheks tipphetkeks oli kindlasti see 2. maailmasõja stseen. See hetk, kui esimesed kuulid hakkasid vuhisema, niitis täiesti. Mul on kahju neist, kes nägid kõike väikselt arvuti kuvarilt.

  Ma ütleks, et kuni 50-ndate keskpaigani oli film äärmiselt haarav. Jälgisin kogu toimuvat põnevusega "suu ammuli", 10/10 oli tulemas. Aga kuskil 50-ndate lõpus vajus asi natuke ära. Film muutus siis nagu liiga tavaliseks romantiliseks draamaks. Lõpuosas häiris veidi, et mõned ajastud liiga möödusid kiirelt. Need on tegelt väikesed miinused.

  Kokkuvõtlikult öeldes on tegu ikkagi suurepärase filmiga ja seda tuleks kindlasti just kinos vaadata! Tehniline tase on väga kõrge.
  Hinne: 9/10.

 25. Duck44 says:

  Olen eelkõnelejaga täiesti nõus. Film oli lihtsalt suurepärane.

  Kuna film oli küllaltki (väga) pikk, siis jõudsin filmi kestel mitu korda meelt muuta, kas mulle see film meeldib või mitte, kuid kinost lahkudes olin ikka suht ekstaasis. Film läks lihtsalt mulle niivõrd hinge.
  See film kummutab (minu arvates vähemalt) selle ülivana ütluse/kahetsuse...kui ma saaks ajas tagasi minna. Benjamin Button liigub meie mõttes tagasi ning tema elukäik näitab, et ehk ei olegi mõtet soovida tagasi neid „vanu häid aegu“. Olen kuulnud kommentaare nagu oleks film depressiivne ning kurva lõpuga kuid, ehk see sõltub inimesest, mind valdas ikkagi optimism filmi lõppedes. Tähtis on vaadata edasi mitte igatseda tagasi – see oli minu arust filmi põhi mõte. Võrdleksin hiljutistest filmidest seda Mässajate tänavaga, kus samuti, ühtede ebaõnnestumiste ning valuga, anti edasi sõnumit, et vaataja tegutseks oma elus paremini. Õpetlikud filmid mõlemad.

  Olen veltsiga ses osas nõus, et teatud kohtades oli põhirõhk sellel füüsilisel vananemis/noorenemis protsessil, kuid see oli ikkagi filmi põhiline gimmick (sorry buba... :-P) ning seda tehti ikka kuradima hästi. Mulle meeldis isiklikult filmi teine pool, kus peitus filmi tuum ehk kui Benjamin ja Daisy said oma vastavate eluteede ristumiskohal kokku.
  Tehniliselt oli film samuti suurepärane ning tehnilistes kategooriates ta võtab arvatavasti nii mõnegi Oscari. Nii CGI kui ka kaameratöö, atmosfäär – kõik oli lummav.

  Filmis oli palju häid ja ilusaid mõtteid ning pani mind endagi elu üle mõtlema ning see on üks hea filmi tunnus, kui ta jõuab isiklikult sinuni ning paneb sind mõtlema asjadele, millele sa igapäevaselt ehk ei mõtlegi.

 26. kullimees says:

  This is a really provocative story. It made me think, but it also made me smile. Just like "Failure To Launch".

 27. kaur says:

  Inglorious Basterdsi treiler on ikka krdi hea, nii hea et mine või lolliks :-)
  Seda mitu korda vaadanuna pean mainima ikka, et enne tuleb kevad ja suvi mööda saata, et seda 2009 aasta oodatuimat filmi oma silmaga näha. Aga üht ma ütlen, see aeg on seda ootamist väärt!!!
  Kas on ka teada, millise filmi ees seda treilerit esimest korda meil kinos näidatakse? Valküüri ette sobiks see nagu rusikas silmaauku!!!

  Ah jaa, üks asi tuli veel meelde, 99. mölas Lauri ja Timo rääkisid, et järgmises mölas teevad nad juttu enda selle aasta oodatuimatest. Aga 100. möla möödus ilma seda teemat puudutamata. Kas siis avalikustate meile oma selle aasta lemmikud, mida pikkisilmi ootate? Ei ole vist raske arvata, et Tarantino eepos on selles tabelis esikohal :-)

 28. Forza says:

  Täna kinos double feature.
  Frost/Nixon 9/10

  Film, mis läheb iga korraga paremaks. Kinos ka ikka täielik elamus ja nihelemise kordade arv oli minimaalne. Igati geniaalselt tehtud film. Kui Button ei võida, siis see better win it. Näitlejatöödest väärib veel esile tõstmist Sam Rockwell ning Oliver Platt. Igati nauditavad kujud. Pooleldi intervjuu-pooleldi film stiil sobis.

  Friday the 13th (2008) 4/10

  Heh, muigama ajab, kui naljakas proloog sel oli. You wouldn't believe it. Kõige kohatum asi üldse. Põhjus, miks ma üldse seda kinno vaatama läksin, seisnes selles, et ma tahtsin näha, kui halb see film on. Originaal meeldis mulle normal amount, Jasoni enda fänn aga olen mingil määral. Kui treileris paistis, et killeriks on terve film Jason, siis mõtlesin, et wtf, algversioonis ju tema mamma. Oldigi truuks jäädud 1980-nda aasta variandile ning esimesed 2 minutit näitas, kuidas ta ema tapatööd tegi. Muidu aga ikka väga halb film. Jason oli ainuke cool element. Halvasti kirjutatud eelkõige. Publik oli ka üle mõistuse halb. Mõtlesin tõesti: kas osad inimesed maksavadki 70.- ainult selleks, et tulla saali oma kuuese tropipundiga ning teiste elamust rikkuda. Sest tegelikult: sellist sõnnikut ongi mõtet ainult kinos vaadata. Cool oli, kuidas Jason endale maski sai. Panigi mõtlema, et kui ma kunagi alustasin Reede 13 saagaga, siis ei jõudnudki ma filmideni, kus Jason maskiga oli (esimene osa - ema, teine osa oli ta lihtsalt mingi koll). See film aga imes ja täiega. Mõned huvitavad kohad olid kuid enamik näitlejaid kuulus täielike amatööride punti. Clay oli ainuke sümpaatne kuju.

 29. pelle says:

  Forzaga täna peaaegu samad filmid. Frost/Nixon saab hea 8/10. Parima filmi nominatsioon ongi juba selle jaoks võit. Viie kandidaadi seast on nägemata veel Milk. Pöialt hoian endiselt Rentslimiljonärile.

  Uue Friday the 13th asemel vaatasin lõpuks hoopis originaali. Keskmine. Uue vastu on väike huvi.

 30. pelle says:

  http://www.forumcinemas.ee/games/game/27/
  81. Oscar-gala ennustusvõistlus!

  Viimaks üleval. Auhindu sel aastal 17 - nice. Kõigest nädal jäänud... Sel aastal on ennustamine palju lihtsam, aga jätan ikkagi viimasele minutile. Õnnestub veel mõnda filmi näha, mis ennustuste tegemist kergendaks.

 31. Forza says:

  Ennustasin juba ära ja tõesti tore näha, et palju auhindu see aasta. Kahtlen, et midagi saan, kuid loota võib. Vaatamata sellele, et olen Buttoni tulihingeline pooldaja, andsin, nagu kõik auhinnad siiani läinud on, põhikategooriad rentslile. Loodan, et eksin, aga ennustasin pea, mitte südamega.

 32. Forza says:

  Sain väga hea võimaluse seda varem näha. Kinodesse jõuab see 16. mai ja nüüd seda kuupäeva vaadates tundub see väga pikk ootamine. Kuid kinnitan, et see on seda väärt. Tegu on väga hea animatsioonile ning üks esimesi, minu nähtud animafilmidest, mille kohta võiks tõesti julgelt öelda, et rohkem täiskasvanutele kui lastele. Sama võib väita ka näiteks "Vals im Bashiri" kohta. Mõlemad on parajalt sünged ning tõsised, kuid lummava pildiga. Enjoyed every minute of them both!

  Coraline (või "Coraline ja salajane uks" - nii jõuab ta meile) on üks väike plika, kes avastab oma uuest elukohast salajase ukse, mis viib paralleelmaailma, kus on tal samasugused ema ja isa, kuid ainult hoolivamad. Kõik seal maailmas on parem ja elu on palju lõbusam kui enne. Üsna varsti aga taipab ta, et uued vanemad, ja eriti ema, ei kavatsegi temast nii kergesti lahti öelda - otse vastupidiselt, Coraline'i tahetakse sinna igaveseks jätta.

  Tunnistan ausalt, et enne filmi vaatamist polnud projektist kuulnudki. Teadsin ainult lavastaja eelmist teost, "Nightmare Before Christmas" oli selle nimeks, mis mul siiamaani vaatamata. Peale filmi nägemist, aga, otsustasin, et kui see oli ülikõva, siis peab ka NBC väga hea olema. Tegemist oli just sellise animatsiooniga nagu mina tahtsin. Sünguse level oli väga kõrgele tõstetud ning MS-12 reiting eesti kinodes tundub mõistlik. Tulihingelisematele filmisõpradele pakub kindlasti lohutust ka teadanne, et filmi ei dubleerita eesti keelde.

  Soovitan kindlasti see projekt endale meelde jätta ja kõrva taha panna, sest mul, kes seda juba näinud, on kindel soov seda uuesti kaeda. Tahaks ainult näha väikeste laste hirmunud nägusid kinosaalis, kui nad lootsid, et saavad uuesti näha midagi sama lahedat, kui seda oli "Bolt". Film teenib õigusega ära nimetuse classic, sest seda see on juba praegu: hetkel, kus ta paljudes riikides veel linastunudki pole. Nii, et kui käes on mai, minge kinno. Erinevalt Pellest tundsin ma vägagi 3D efekti. Oluliselt rohkem kui "Välgu" seansil. Olen sinuga aga nõus, et "My Bloody Valentine" peaks olema väike vaheldus nendele animatsioon-3D'dele. Super!

  Kitsi ei ole ja annan sama hinde, mis pelle: 8/10

 33. pelle says:

  Forza viitab siis minu arvamusele:
  http://filmsmusic.blogspot.com/2009/02/coraline.html

  P.S. Bolt's olid kaks kassi väga tuttavate häältega 8-)

 34. Duck44 says:

  Olles raamatut lugenud (soovitan kõigile!) ning seda igati nautinud, siis peaks ka vastav animatsioon vägagi hea olema. Eriliseks teeb selle kindlasti ka see, et tegemist on vaikselt väljasurevas stop-motion tehnikas tehtud. Kahju ainult, et seda 3D-s näha ei saa (Tallinnast kaugel elava inimesena).
  Ning sellega, et Bolt lahe oli, ei saa ma kohe kuidagi nõustuda.

 35. Duck44 says:

  Transformerite täispikk treiler on nüüd Yahoos üleval ning kuradi kurat sellest tuleb üks kõva asi.
  Põhiliselt koosneb terve film plahvatustest, mis noh....mida muud ikka tahta eriti kui need näevad nii kuradi võimsad välja.

 36. Duck44 says:

  Kolm on kohtuseadus nagu öeldakse...

  Tunnen huvi selle vastu, et kas on Ekraani oodata mõnda varsti linastuvat Oscari filmi...Frost/Nixon, Doubt. Kuna Cinamoni need ei tule, siis oleks ülimalt kahju kui need head filmid nägemata jäeksid. Maadlejat samuti ei näinud. Koopiaid on küll piiratud koguses, kuid mingil hetkel äkki...oleks tore kui oleks võimalik need ka siiapoole tuua.

 37. mirth says:

  Mina paluks Brügget ka...

 38. M.D says:

  Kiitust ka Eesti filmikunstile Viimasest Empirest-Klass sai **** (4 tärni)

  The Class (Klass) (18)

  Plot
  Kaspar attempts to lessen the bullying inflicted upon his classmate Joosep but things just start to escalate alarmingly.

  Review

  Estonia’s 2007 Oscar entry, not the Palme d’Or winner. Good-looking teen Kaspar goes from tormentor to protector when he’s had enough of his schoolmates picking on class dork Joosep. After the bullies turn on him as well, an increasingly cruel campaign of violence leads to a horrific confrontation. Excellent acting from the mostly amateur cast points the finger at those who sit by and do nothing — The Class goes a step further in offering a rationale behind this high-school massacre rather than leaving the gunmen as soulless individuals.

  Verdict
  An affecting and disturbing insight into bullying, the motivation behind it and the consequences when it all gets out of hand.

 39. Rauno says:

  selline küsimus et kas selline film nagu FIGHTING tuleb eesti kinodesse?

 40. Lauri says:

  FIGHTING tuleb, aasta üks usinamaid meesnäitlejaid Tatum Channing alustab oma löömafilmiga 17. juulil.

  Lisaks sellele saab meest näha ühes aasta oodatuimatest filmidest, milleks Michael Manni gangsterilugu PUBLIC ENEMIES, alates 10. juulist

  kolmandaks tööks on augustis Stephen "Muumia" Sommersi suure-eelarveline action-seiklus
  G.I. JOE

 41. mauh says:

  kuidagi eriti vilets arvustus tundub, isegi Empire'i kohta. selle sai au kirjutada äkki mõni eestimaine inimene, keda Empire'i toimetuse mõni vähemtähtis liige tundis? (nb! ma kritiseerin arvustuse kvaliteeti, mitte filmi kuidagi, mis mul nägemata)

 42. Lauri says:

  päeva parim uudis: Arnold Schwarzenegger on liitunud Stallone'i märja action-unenäoga THE EXPENDABLES, mängides seal... iseend ehk kuberner Schwarzeneggerit, keda siduvat Sly tegelase Barneyga ühine minevik ajast, mil Austria Tamm kunagi esimest korda Conanit kehastas. lisaks sellele olla Mickey Rourke viimaks 100% kindel ehk siis vastavad paberid on varustatud allkirjadega.
  ning et see lugu, mille traileri all võiks vabalt olla Eesti kunagine üle keskmise eurolaul "Eighties Coming Back" oleks veel rohkem kunagist kuulsiust meenutavaid tüüpe täis, on Ben Kingsley asemele asunud kunagi Tallinnatki külastanud Eric Roberts.
  ei.jõua.oodata., millal sellest filmist esimesi liikuvaid pilte näha saaks.

  rõõmusõnum pärines sealt (ja kuna on tegu 18. veebruariga, ei ole loodetavasti tegemist aprillinaljaga):

  http://www.aintitcool.com/node/40151

 43. adi says:

  oi see on nii armas uudis.
  kui nad suudaks veel Van Damme ka sinna ära mahutada oleks suhtkoht reunion koos kah, eriti kuna ka VD on teinud see aasta come-back'i JCVD'ga mis oli täitsa hea film.
  ning mina olen alati uskunud nendesse ühekorra juba läbipõlenud staaridesse, eks nad ole ikka kõvasti purjus peaga vanu aegu taga nuttes peegli ees harjutanud.

 44. Duck44 says:

  Van Damme puhul on suht koht 100% kindel, et ta ei ühine selle ansambliga.

  http://www.totalfilm.com/news/van-damme-talks-stallone-s-the-expendables

 45. velts says:

  Watchmen oli täpselt nagu elluärganud graphic novel. Ma ei saa aru mis to jutt kunagi oli, et Watchmeni on võimatu filmiks teha. 160 mindiga sai kõik vajalik öeldud ja koguaeg oli huvitav. Directors cutti koos black freighteriga tahaks juba näha. See on igatahes Snyderil samm edasi 300st. Kui seal ta lõi kogu maailma üks ühele green screeni taustal, siis siin sai ta ikka luua reaalselt selle Watchmeni paralleelmaailma. Detailid ja kogu see Watchmeni universum on nii täpne ja vinge/vintage. Näitlejad ka meeldisid. Comedian oli vast kõige vingem, Rorschach ka väga bad-ass, teised olid ka tasemel, keegi ei häirinud. Vägivald oli aga küll väga hull ja intensiivne. Verd ja hakkimisi ja luumurde nii mis jõudne. Seksi ja nudityt oli kah, nii male kui female. Ainus asi, mis vahepeal häiris oli Dr Manhattan. Osades stseenides oli tema cgi kujutis natu sitasti sulatatud päris maailma.

 46. Forza says:

  Watchmen - awesome
  Jäin väga rahule. Olen õnnelik, et ei läinud selle maaniaga nii kaasa - seda suurem oli elamus. Mulle sümpatiseerus enim Rorschachi karakter. Vau, kui imelik nimi - esiteks. Teiseks oli ta väga hästi oma osaga hakkama saanud. Ei kujuta ettegi, missugune see koomiksiromaan siis veel olla saab. Can't wait to get a piece of it. Kui oma arvuti korda saan, siis prioriteet number üks ongi watchmen läbi lugeda. Muidugi lähen ka märtsis seda uuesti vaatama. Film oli minu silmis üks parimaid oma žanrist (koomiksi põhjal tehtud). Enne seda omas seda tiitlit V for Vendetta. Huvitav ainult, miks Moore nii palju vingub oma filmide kallal. Kas tõesti pole siis suudetud teha piisavalt tema visiooni järgi? Ei tea, minu 2h ja 40 minti olid küll suurepäraselt täidetud. 300 moodi olid osad stseenid ja meeldis ka see lahendus. Üks põhjus, miks uuesti näha tahan seisneb selles, et tahan olla kindel, et saan sellest epicust kõikidest asjadest aru. Ilma subtiitriteta veits raske. Elamus oli kõva ja ka muusika, mis muljetamisel juba meelest tahtis minna, ruulis. Super! 9 hetkel, teistkordselt võib-olla 10.

 47. Ivar says:

  Ma ei usu, et Eestis on ühtegi inimest, kes saaks selle filmi ja koomiksi kõigist nüanssidest aru. Või üldse Alan Moore'i asjadest. Kui sul see plaan tõepoolest on, siis alusta kasvõi siit - http://www.capnwacky.com/rj/watchmen/chapter1.html Jõudu tööle! (Mina igatahes ei viitsi.)

  Rorschachi nimi on võetud tolle peegeldatud tindiplekkidega testi (looja) nimest.

  Ja kui arvuti korda saad, siis parem mine raamatupoodi.

  Film oli tõepoolest hea, aga see on pikem jutt ja vajaks veidi mõtisklemist.

 48. Lauri says:

  Palju õnne, Andrus Veerpalu! kuna eestlased filmimaailmas meistritiitliteni veel naljalt ei jõua, siis tundkem seda suuremat rõõmu Eesti tegijatest, kes omal alal maailma parimad on.

  samas poleks meie kohati kohtlasi ajakirjanikke arvestades imestada, kui näiteks mõni leht või portaal paneks oma pealkirjas rõhu hoopis Mae 5. kohale, pasundades midagi stiilis
  JAAK MAE HÄVING ja siis tagapool väikselt sulgudes (Veerpalul läks veidi paremini)

 49. kaur says:

  Õige jutt! Õnne kõigile selle toreda võidu puhul! Võimas värk!!!

  Pisut ka filmielamustest:

  Benjamin Button - Väga hea film, selle filmi ootamine u. aasta aega tasus end ära täiega! Brad Pittile Oscarit ilmselt ei tule, kuid väga hea osa tegi ta ikkagi. Make Up muidugi meisterlik, Oscarita jäämine selles kategoorias oleks suur üllatus.
  Olgugi et paljud virisejad räägivad et see uue aja Forrest Gump või midagi sellist. No so what, sellised filmid ongi sellised mida meile vaadata meeldib ja mida vaataks veel ja veel! Minu jaoks lugu töötas hästi ja kulges igati mõnusalt. Lemmikkohtadeks pean lõiku, kui ta kodust ära läks ja merele ning kui tulid esimesed avastused vastassugupoole kohta - need hetked nagu ka terve film olid täiega nautimist väärt ja väike huumor oli nagu täpp iile nendes episoodides. 9/10

  VALKÜÜR - Ka väärt filmielamus, tõeliselt hästi lavastatud pinget üles kruttiv põnevusfilm. Bryan Singer kohe oskab selliseid asju filmisõprade jaoks teha. Tom Cruise ka minu arust sobis igati hästi sinna rolli. Taaskord viskaks kivi kapsaaeda meie krõbedatele filmikriitikutele, kel pole ikka asjast õiget aimu - võiks küll nii öelda. Päevalehe ja Ekspressi arvustused olid ju nii mahategevad selle filmi ja Tom Cruise aadressil, no mida kuradit. Mina olen nähtuga väga rahul ja kannatamatult juba ootan filmi dvd-d oma riiulil näha! 9/10

 50. to kaur says:

  "Taaskord viskaks kivi kapsaaeda meie krõbedatele filmikriitikutele, kel pole ikka asjast õiget aimu - võiks küll nii öelda. Päevalehe ja Ekspressi arvustused olid ju nii mahategevad selle filmi ja Tom Cruise aadressil, no mida kuradit. Mina olen nähtuga väga rahul ja kannatamatult juba ootan filmi dvd-d oma riiulil näha!" Kas see tähendab, et just sinul on õiget aimu, sest sulle meeldis? astu ettepoole, poeg, superkinod vajab oma foorumitele just sinusuguseid!

 51. kaur says:

  Viimasele vastates: Selline on jah minu arvamus nendest filmidest. Las kriitikud kirjutavad mida tahavad, tahtsin lihtsalt nende filmide eest positiivseid sõnu lisada. Kuna siinsed kriitikud on Valküürile ikka päris kraesse hüpanud, siis jah nii väljendasingi oma emotsioone sellel teemal. Ja ma ei ole ainuke, kes nii arvab... aga las see nüüd jääda sinnapaika! Ei taha siinkohal lumepalli veeretama hakata. Lihtsalt kurb on lugeda, kui head filmi maha laidetakse.

 52. kaur says:

  Äärmiselt lahe seeria INGLORIOUS BASTERDS-i esimestest postritest:

  http://www.impawards.com/2009/inglourious_basterds.html

 53. Kaido says:

  Hmm. Vaatan, et Kaur on Valküüri pooldaja. Ise käisin seda filmi vaatamas nädalapäevad tagasi ja tuleb tõdeda, et jättis oodatust veidi kesisema mulje. Muidugi kõigil on oma arvamus.
  Kõige rohkem häiris mind see, et film oli inglise keeles. Täiesti mõistetav on see, et Tom Cruis ei hakkaks saksa keeles rääkima; lihtsalt arvan, et sakslased oleksid selle filmi paremini teinud kui Hollywoodi filmimeistrif. Pole midagi parata, Adolf Hitler ei mõju tervikuna, kui ta räägib inglise keeles. Samas on võimalus, et see on ka mu enda fetiš, sest käin saksa keele süvaõppega koolis ja olen näinud kaadreid räuskavast Hitlerist palju. Päris nii maha ma seda filmi aga ikkagi ei teeks, kui siinsed kriitikud. Kokkuvõttes oli ju nauditav. Lihtsalt ootused olid liialt üleval. chill:)

 54. Ivar says:

  Ma miskipärast usun, et Singer oleks isegi selleteemalise filmi heal meelel saksakeelsena teinud. Küsimus on aga ju puhtalt produktsioonis, rahastamises ja turunduses - tegu on USA filmiga, mis mõeldud USA vaatajale ja mida nii muuseas müüakse ka mujale maailma. Stirlitz rääkis vene keeles, Hans Kloss poola keeles, Heino Mandri ja Jüri Järvet eesti keeles. Normaalne ju. See on USA film ja fiktsioon ja ei tasugi sealt muud otsida.

  Sakslaste samateemaline ja korraliku eelarvega film oleks kahtlemata huvitav. Samas ma kahtlen, kas nad oma meeletus allergias ülse suudaks seesugust teha - sealmaal on mingid konkreetsed seadused natsitemaatika esinemise kohta meelelahutuses, mistõttu näiteks isegi Hellboy koomiksis retušeeritakse haakristid üle.
  Mis Hitleri räuskamisse puutub, siis mul isiklikult on küll sügav umbusk absoluutselt kõigi Hitleri kujutiste suhtes, karikatuuridest kuni filmideni. Vastaspool on seda meest alati kujutanud naeruväärse hüsteerikuna. Samas suutis ta ikkagi suure rahva ümber sõrme keerata, seega ei saanud ta päris loll ja luuludes olla. Kõnedega sama asi - nagu aru saan, oli ta oli ikka päris kõva kõnemees, ja ükski seesugune ei ehita kogu oma esinemist üles ainult räuskamisele. Nagu mulle tundub, on need alati korduvad kroonikakaadrid, millega tema naeruväärsust rõhutada püütakse, pärit tuhandetele kuulajatele peetud kõnede kulminatsioonihetkedest, kus seesugune käitumine ju omal kohal. Võrreldagu või rock-kontserdite ülesehitusega...
  Ühesõnaga, ma ei tea Hitlerist suurt midagi, aga ma kipun arvama, et filmides näeb teda üsna primitiivse ja skemaatilisena. Ja mul pole ka erilist usku, et kunagi midagi usutavamat näeks. Sama lugu ka Stalini, Che ja teiste poliitiliste massimõrvaritega.

 55. Duck44 says:

  Hitlerist on ikka vähemalt üks hea ja usutav film tehtud - "Allakäik" (Der Untergang)....sakslaste endi tehtud ja iga kandi pealt parem kujutus ajastust ja inimestest, kui mistahes teises sarnase teemaga filmis (sealhulgas ka Valküürist palju parem). Igatahes on Bruno Ganzi Hitler parim, mida olen filmilindil näinud.

 56. Forza says:

  Panen oma Buttoni, kui oscarisoosiku nr 1, muljed siia uuesti ja pikemalt üles.

  Ei, ma ei näinud seda alles nüüd. Käisin lihtsalt teist korda vaatamas ja kuna oli suur mõju ka peale teistkordset ning ka veidike vaba aega, siis mõtlesin, et panen paar-kolm sõna selle kohta kirja. Tegemist on siis David Fincheri 13 Oscari nominandist filmiga, mis kuulub mu selle aasta top 3-e hulka. Selle linateose puhul on nii tehnilise poole kui ka stsenaariumi latt väga kõrgele tõstetud. Positiivset vastukaja igati väärt. Film oli igati väärt ootamist - võis olla vist aasta 2006 kui sellest projektist esmakordselt kuulsin ning kui eelmine aasta teada sain, et pikkuseks 166 minutit, siis mõtlesin, et seda kinno vaatama minnes ootab mind ees kaks ja kolmveerand tundi headust.

  Sain isegi võimaluse seda varem näha. Nimelt Hää Filmi nädalal, kus muuseas tegin tutvust ka oma aasta lemmiku, Valkyriega. Esimest korda seda vaadates tundus nagu midagi kerget oleks puudu jäänud või et see film ei ole päris see mida ma ootasin. Mitte halvas mõttes, lihtsalt tundus, et ta on midagi teistsugust. Ei olnud kindel ka selles, kas seda uuesti lähen, majanduskriisi ajal ei ole 70.- sugugi väike raha. Sellegipoolest, täna hommikul, kui isa keset Lawrence of Arabia vaatamist sisse sadas ja ütles, et ta hakkab kohe suusatamist vaatama, seadsin mõtted kino poole. Mida muud sa ikka laupäeva hommikul teed?

  Filmi sisu ei hakka ümber jutustama, sest see liiga hoomamatu. Põhiliin seisneb aga selles, kuidas Benjamin sünnib vanana ja hakkab noorenema. 80-aastasest raugast imikuikka. Võib vist julgelt öelda, et Brad Pitt oli hea valik peaossa. Tore oli näha jälle Bradi, keda me viimati nägime mängimas Joe Blacki. Nostalgia. Kui pärast esimest korda ei olnud selles nii kindel, siis kolmveerand tundi tagasi, kui film lõppes, olin veendunud, et Fincher tegi õige valiku. Seda võib väita ka ülejäänud näitlejate kohta. Isegi kui mõne, nagu Elias Kotease, jaoks jäi ekraaniaeg napiks. Näitlejanominatsioonid läksid õigesse kohta ja ei imesta, et siit rohkem sellesarnaseid nominatsioone ei tulnud (Blanchettile näiteks), sest filmiaasta 2008 õnnistas filmisõpru väga paljude heade rollidega, kes veel pikaks ajaks meelde jäävad.

  Kuigi film tallab umbkaudu Forrest Gumpi radadel, siis minu arvates ei ole nad siiski nii sarnased filmid, et esimest peaks teise mõõdupuuks võtma. Sarnased on nad see-eest nii mõneski asjas: mõlemas on peaosaliseks mees, kes otsib läbi erinevate seikluste endale kohta päikese all. Tema kaaslaseks, kellega ta läbi erinevate olukordade filmi jooksul kohutb, on naine. Filmi jooksul puutub protagonist kokku nii mõnegi ajalooliselt tähtsa olukorraga, millest vaatajale antakse mõista kui tavalise seigana, mis eriti mäletamist ei vääri ning mis eriti palju aega filmist ei võta. Siin filmis olid selleks näiteks kokkupuude USS Indianapolisega, rakett Kuule. Võib-olla kujutan neid ette, kuid on tunne, et Roth ei tahagi rõhutada seda, et Benjamin nendega kokku puutus, vaid tahab, et vaataja ise aru saaks, millega tegemist on.

  Film, vastandan siin mõnede arvamust, ei veni. Seda sellel põhjusel, et lugu räägib ikkagi Benjamini noorenemisest ja seda kirjeldati vaatajale võimalikult värvikalt. Ei oleks ju saanud lihtsalt poole peal ära lõpetada, pidi ikka asjaga lõpuni minema ning näitama, kuidas ta vastsündinu poole pürgib. Sellest tulenevalt ongi pikkus 2:46 igati õigustatud. Ja veel, siia oleks sobinud palju paremini, kui Benjamin oleks üksinda peategelane olnud. Blanchetti osakaal hakkas liiga suureks minema. Selle on-again, off-again värgi asemel oleks võinud pigem Benjamin Buttoni tegemisi rohkem näidata. On ka kohatu, et posteri peale Benjamin üksinda ei figureeri. See väide, et ta ei saavutanud midagi nii paljut kui Forrest on ka suhteliselt irriteeriv. Miks ta peakski? Tal ei ole härra Gumpiga mitte mingisugust seost.

  Kunstiline pool oli super. Igati väärt neid kostüümi/meiginominatsioone, millest ta mõne saama peaks. Huvitav oli ka näha, kuidas ka siin on mingi element, mis filmi lõpus esile tuleb, olles enne seda vaid tähtsusetu detail. Koolibri nimelt. Forrest Gumpis oli sulg minu mäletamist mööda. Filmi lõpp ja algus olid kuidagi kahtlaselt sarnased. Ma nautisin ka Benjamini kõneviisi. Selline lahedalt aeglane rääkimine ning ka kehakeelel ja miimikal on suur roll. Jällegi tohutult sarnane Tom Hanksi sooritusega. Sellist sorti eepiline film, mille kohta sobib kõige paremini sõna "soe".

  Igatahes, David, Brad ja kõik teised, kes te selle filmi tegemisega seotud olite, teile kuulub minu sümpaatia ja poolehoid. Loodan näha teie triumfi homme öösel ning teie meistriteose nime ettelugemisel on minu pöidlad pihus. Soovin edu! Kui võidaks Rentslimiljonär oleksin ma ääretult pettunud. Kogu see lõik on küll subjektiivne, kuid sellised on mu tunded. Eelmise aasta 3. lemmik ikkagi ja mingil määral pani mind ka Forrest Gumpi rohkem hindama. Weird, ain't it?

  9/10

 57. pelle says:

  Who Watches the Watchmen? Üks kümnest 2009 oodatuimast filmist nähtud. See nimekiri muidugi aasta jooksul muutub, kuid "Valvurid" oleks seal nii või naa sees. Graphic novel sai õigeks ajaks läbi loetud ja võin nüüd kinnitada, et Zack Snyder'i visioon läheb ajalukku, kui üks algmaterjalile truum teos. Oli nii kodune tunne nagu loeksin uuesti Alan Moore'i koomiksit või siis vaataksin filmi juba teist korda - oleneb, kuidas võtta. Lihtsalt uskumatu, kui sarnased need kaks ikka olid. Mõelda vaid, et alles jaanuaris oli Warner Bros. kompaniil kohtuasi Fox'ga ning polnud üldse kindel, kas ja millal filmi üldse näha saab.

  Storyline ühtib peaaegu 100% algmaterjaliga. Vähesed asjad on üldse välja jäetud või muudetud. Üheks suurimaks kärpeks siis Tales of the Black Freighter lisalugu, millest ilmub eraldi spin-off animatsioon (24min). Seda piraadilugu luges koomiksis üks tegelane. Film on juba ilma selleta 2h 43min. Director's cut tuleb Snyder'i sõnul 3h 10min, kus on rohkem vägivalda ja seksi... DVD'le tuleb "Crazy Ultimate Freaky Edition" kogupikkusega 3h 25min, mis peaks vist absoluutselt kõik lüngad täitma.

  Muudatustest jäi silma näiteks see, et Night Owl ja Rorschach ei sõitnud lumel nende sõiduvahenditega, vaid kõndisid jala. See oli väike pettumus. Owlship oli seevastu naelapea pihta. Jätsin enne filmi viimase 12. peatüki lugemata. Liiklesid küll jutud, et Snyder'i lõpp pidi erinema, kuid olid ainult pisikesed erinevused dialoogides. Üldiselt ikka sama. Rorschach'i "liikuva" maski päritolu jäeti selgitamata, kuid eks director's cut's saab seda näha. Mask oli muidugi sama lahe nagu seda lugedes võis ette kujutada.

  Kostüümid, setid, dialoog, meeleolu olid perfektselt tabatud. Kõik näitlejad olid head valikud. Ei oska enam ette kujutadagi, kui kunagi plaaniti näiteks Robin Williams't Rorschach'i ossa või Gary Busey kui Comedian. Erinevaid näitlejaid ja režissööre on sellest projektist aja jooksul nii palju läbi käinud. Darren Aronofsky nägemus oleks kahtlemata huvitav tulnud. Tema tahtis muidu tuua lugu tänapäeva ehk vahetada Vietnam'i sõda Iraagi ja terrorismi vastu.

  Actionit on vähesel määral, aga see-eest tasemel. "300" tegemine tuli Snyder'il kasuks. Aegluubis kaklused olid nauditavad. Verd ja gore oli ka piisavas koguses. Parimaks näiteks selle puhul Rorschach'i põgenemine vangikongist. Ei saa jätta muidugi mainimata mõlema sugupoole alastust. Meeste rõõmuks Silk Spectre II (Malin Akerman) ja naistele sinine Dr. Manhattan (Billy Crudup). Nende kahe seksistseen oli koomiline, kui dr. oli end kopeerinud ja tegeles amelemise ajal tööga.

  Soundtrack oli täpselt minu maitsele: Bob Dylan - The Times They Are A-Changin' ja Jimi Hendrix - All Along The Watchtower jpt. Dylan'i lüürika oli ka kahe koomiksi peatüki pealkirjaks.

  Filmi saavad kindlasti nautida ka koomiksit mittelugenud, sest tegelaste taust ja terve W-i maailm mahub ilusti 160 minuti sisse. Samas ongi huvitav, kuidas võtab tavaline publik selle vastu.
  Blogija Forza ütles: "Olen õnnelik, et ei läinud selle maaniaga nii kaasa - seda suurem oli elamus." Siin polegi mingit maaniaga kaasa minemist. Sa kas oled graphic novelit lugenud või mitte. Maania alles tuleb. Kui eelmine aasta oli Halloween'i ajal tohutult Jokkeri kostüümides fänne, siis sel aastal tulevad kommi nuruma Rorschach, Night Owl, The Comedian või miks mitte Silk Spectre.

  Fännid võivad kergendatult hingata, sest enam paremaks minna ei saa. Jätan ühe punkti varuks pärast director's cut'i ja Tales of the Black Freighter nägemist.
  9/10

 58. pirukas says:

  tere poisid, ma tahtsin esitada kaks küsimust Rachel Getting Married tutvustuse koostajale superkinod.ee saidi tarbeks (täpsemalt aadressil www.forumcinemas.ee/movie/5149).

  (1) mida tähendab sinu jaoks täiuslik stsenaarium?
  (2) mida tähendab sinu jaoks eksistentsialistlik õudusklassika või üldse eksistentsialistlik film?

 59. timo says:

  Ei mina ega Lauri pole "Rachel abiellub" sisukirjelduse taga. Õnneks või kahjuks. Kui keegi seda ei usu, võtku lahti filmi sisukirjeldus PÖFFi kodulehelt;)

  Aga hoopis naljakam, kui see teema, on Judd Apatow' kolmanda lavastajatöö "FUNNY PEOPLE" treiler. Tõotab tulla maailma kõigi aegade parim film, kus Adam Sandler mänginud on ning jah - arvestan siinkohal ka "Punch Drunk Love'iga". "Kõht ette" ja "40-aastase neitsi" tegija käe all on lisaks Sandlerile veel Seth Rogen, Jonah Hill, Jason Schwarzmann, Leslie Mann, Eric Bana ja maailma lahedaima aktsendiga doktor;)

  "I enjoy all your movies."

  "Which movies?"

  "The ones where you try to kill Bruce Willis."

  Enjoy this mini-movie...
  http://www.youtube.com/watch?v=lCmCveWATHg

 60. Lauri says:

  Timo kui noorem jõudis juba ette. sellise sõnapaariga nagu "ideaalne stsenaarium" ma ise naljalt ei paugutaks, pigem kasutaks seda ainult sellise klassi asja nagu Shawshank Redemption.

  Racheliga oli nii, et andsime filmi lahkelt PÖFFile näidata ja sisu treisid nad ise. laiskade inimestena võtsime hiljem lihtsalt sama annoka kasutusse.
  originaal: http://2008.poff.ee/?lang=1&id=1221&module=1&todo=film

 61. kaur says:

  On vaid jäänud mõned tunnid ja kauaoodatud filmipidu võib alata. Joogid on juba külma pandud, snäkid ootavad ka juba maitsmist.

  Sai täna enne Oscari galat veel ka kinos käidud - see iga aastane traditsioon mul, et samal päeval miskit head ära vaadata. Vaatasin teist korda Wrestlerit, olles seda ennem Pöffil näinud. Ei saa salata, film meeldis teisel korral sama palju ja võibolla veelgi rohkem. Täielik meistriteos, juba hoian pöidlaid peos Mickey THE RAM Rourke'ile, Oscar peab siit tulema! Oli sama suur elamus nagu esimesel korral, mõnda stseeni lihtsalt võikski nautima jääda. Filmi soundtrack on tase, kahju jah et originaallool võimalust kuldmehikest püüda pole. Olen selle saatusega juba leppinud, kuid mis selgelt on üks suurimaid ülekohtuid sellel aastal, kahju.

  Aga mis seal ikka, mõned tunnid ja siis saab selgeks, kes sellel aastal triumfeerivad. Isiklikult hoian pöialt Benjamin Buttonile, samas on Slumdog veel nägemata, nii et saagu mis saab. Üks neist Best Picture on, selles võib kindel olla.

  Häid Oscari elamusi kõigile!!!

 62. pirukas 2 says:

  "tere poisid" ei olnud tegelikult pöördumine Lauri või Timo poole, vaid kogu foorumirahva poole, kelle seas pesitseb loodetavasti ka sisukokkuvõtte autor. ja ma ei kavatse sellest pikka naljakat teemat teha, vaid tunnen siirast huvi nende väljendite autori mõttekäikude vastu.

 63. Krete says:

  Üritasin kell 23:57 oscareid hääletada, aga ütles mull, et mäng on lõppend :-( Aga noh pole hullu. Kirjutasin oma hääled üles ning kui ma õigete oscarite arvu poolest oleks pidand võitma, siis lähen poodi ning premeerin end mõne filmiga :-) Siit loo moraal - pole mõtet viimasel hetkel jebima hakata :-D Igatahes suva see, nüüd ootan oscari galat :-)

 64. haba says:

  kus ma oskareid saaks vaadadata?

 65. Forza says:

  Muljeid siis. Kopeering.

  Tjah, nendele kellele seda veel kuulutanud pole: minu jaoks üks suur pettumus oli. Ainuke pluss oli vast see, et sai seda vaadata A Le Coq Sviidist. Parim saal Eestis. Kuid Punane vaip ning Oscarid ise olid kuidagi vale see aasta. Polnud üldse selline tunne, et vaataks Oscareid vahepeal. Võib-olla tuleneb see gala aasta-aastalt transformeerumisega halvemuse poole. Esiteks: mina isiklikult nägin õhtujuht Hugh Jackmani vähem kui Meryl Streepi, kes oli osaline nii umbes pooltes naljades. Teiseks: show ise oli nii pisikese osakaaluga, auhinnad jaotati mõni kord lausa nelja kaupa. Hullumeelsus!

  Kuigi mõnedel kindlasti hea meel, et auhinnad kiiremini jagatud saavad ning varem õhtale saab, siis isiklikust vaatevinklist on Oscarid eelkõige show ning vaekauss peaks olema rohkem show poole. tõsi, oli nalju ka see aasta, mõned päris head isegi, kuid neid oli nii vähe. Kummaline on see, et pikkus oli ikka umbes sama mis eelmine aasta: 3,5 tundi. Müstika, arvestades seda, et mullu oli ikka tüütult palju venitamist. Ja need reklaamid. My God! Saan aru, et oli vaja iga 15 minuti tagant (mõnikord oli ka nii, et oli reklaam, 1 auhind ja uuesti reklaam) oma saksakeelse dublaažiga The Dark Knighti promoda, kuid ärge tehke seda õhtul, kus miljonid filmifännid on oma pilgud teie kanali poole pööranud: te teete lihtsalt oma ja terve ülejäänud Saksamaa margi täis. Nii tore oli kuulata, kuidas värsket Oscarivõitjat, Heath Ledgerit, mingi andetu kloun järgi oli üritanud teha.

  Samuti olen rahulolematu mõnede võitjate osas. Mitte üldiselt ei taha Slumdogi triumfi kiruda: see oleks mõttetu, kuna kõik mu filmituttavad/sõbrad teavad, et ma selle filmi tulihingeline vastane, vaid seda, et sellisele filmile anti Sound Mixingu (vabandust, tõesti ei tea selle eestikeelset vastet) ning ka Originaalmuusika kategoorias Kuldmehike. Andke andeks, aga mida kuradit? Kuhu jäi TDK soundtracki nominatsioon. Samuti, kui TDK sinna ei pääsenud, siis miks Button, kelle OST oli ilmselgelt parem, ei võitnud? Ma ei tõstata praegu üldist probleemi, sest see oleks ebaobjektiivne, aga lihtsalt väljendan oma tundeid, sest päris kõvasti on osadele ülekohut tehtud. Samuti SM võit. Miks küll niimoodi ignoreeriti kõvasti parema heliga filme?

  Naljad, need vähesed, mis tehti, olid head. Parim oli vast Pineapple Express kuttide vaade Oscaritele. Vägagi ajas naerma, kuidas mehed Doubti ja The Readeri ajal täie südamega naersid. Samuti oli weird funny hetk, kus Ben Stiller tegi järgi Joaquin Phoenixit. Nagu ka foorumis mainiti, siis oleks väga tahtnud näha, kuidas keegi Christian Bale'i maha teeb. Ilmselgelt juhtus viimane intsident liiga hilja, et programmi sisse saada. Võiks öelda, et Benjamin Buttoni uskumatu elu 3 Oscarit ning need vähesed naljad olidki õhtu parim osa. Muidugi oli ka Heath Ledgeri perekonna lavaletulek ja -minek mäletamistväärt.

  Võitjad siis:

  Parim film - Slumdog Millionaire
  Parim Lavastaja - Danny Boyle
  Parim meespeaosa - Sean Penn
  Parim naispeaosa - Kate Winslet
  Parim naiskõrvalosa - Penelope Cruz
  Parim meeskõrvalosa - Heath Ledger
  Originaalstsenaarium - Milk
  Adapteeritud stsenaarium - Slumdog Millionaire
  Kinematograafia - Slumdog Millionaire
  Montaaž - Slumdog Millionaire
  Kunstnikutöö - The Curious Case of Benjamin Button
  Kostüüm - The Duchess
  Parim make-up - The Curious Case of Benjamin Button
  Originaalmuusika - Slumdog Millionaire
  Parim laul - Slumdog Millionaire ("Jai-Ho")
  Parim heli - Slumdog Millionaire
  Parim helimontaaž - The Dark Knight
  Parimad eriefektid - The Curious Case of Benjamin Button
  Parim animafilm - WALL-E
  Parim võõrkeelne film - Okuribito
  Parim dokumentaalfilm - Man On Wire
  Parim lühidokumentaalfilm - Smile Pinki
  Parim lühianimafilm - Maison en petits cubes, La
  Parim lühifilm - Spielzeugland

  Et siin asjad kokku võtta: kõige nõrgem gala, mida näinud siiamaani ja auhindade poolest ka kõige ebameeldivam. Viimane meelepärane BP oli 2002. (Departedit pole näinud.) Kahju on, et Milk ja Slumdog oma jõud ühendasid ning kahekesi koos ülekohut tegid. Slumdog oleks minu silmis võinud nulli peale jääda. Kahju on David Fincherist ja Mickey Rourke'ist. Neist esimene ei saanud ikka veel tunnustust, mida vääris ning teine tegi elurolli, mida keegi teine kunagi korrata ei suuda, milliseid kinoajalugu näeb järgmine kord mitme dekaadi pärast ning mis oli Mickey Rourke'i ainuke ja ma arvan, et ka viimane nominatsioon. Loodan järgmine aasta näha hell of a better one tüüpi galat. Loodame, et filmiaasta 2009 tuleb kõvasti parem kui 2008 (sest tõepoolest ei olnud nii viljakas aasta kui 2007) ja, et inimesed saavad aasta pärast õiglasemalt tunnustust.

  Filmid keda võeti tagant: Benjamin Buttoni uskumatu elu ja Pimeduse Rüütel. Pimeduse Rüütlile tehti ka ülekohut nominatsioonide väljakuulutamisel.
  Fuck Slumdog.

 66. Duck44 says:

  Mina olen hoopis vastupidisel arvamusel. Tänavune show oli viimaste aastate üks parimaid. Asi oli vast selles, et see aasta riskiti teha palju muutusi show formaadis ja see tasus ennast kindlasti ära.
  Esiteks, Hugh Jackman õhtujuhina oli väga värskendav. Terve Oscarite show selle aastane teema oli 30ndad ning vana glamuur. Hugh Jackman sobis sinna perfektselt. Avanumber oli tal ju ülimalt hea ning kuradima naljakas, kas keegi saab vastu vaielda ? Igatahes oli see värskendus eelmiste aastate stand up-dele. Vastavalt siis show teemale ning stiilile, oligi tavaliste õhtujuhi naljaviskamiste asemel palju muusikalisi etteasteid, mis olid väga hästi tehtud.
  Teiseks, see kuidas auhindu jagati ja neid estiati oli väga originaalne ja meeldejääv. See üleüldine teema, kuidas film valmib ja kes erinevatel etappidel sellest osa võttavad oli hästi välja mängitud ning ka lavakujundus sobiv. Meelde jäid näiteks parimate stsenaariumite esitamine ning näitlejate kategooritates need viisikud, kus igaüks rääkis ühest nominendist...natuke teine lähenemine tavaliste montaažide asemel. Mind ei häirind, et kategooriad niimoodi kokku tõmmati, see muutiski show natuke kompaktsemaks.
  Naljadest küll jah....Franco ja Rogen olid tasemel ning Stilleri Phoenix oli ülinaljakas...alguses, kui nad lavale astusid, siis ei saand kohe arugi, mis toimub, kuid kohe varsti taipasin ning minu jaoks oli see show parim nali. Mainiks ka üht läbi aegade parimat tänukõne Philippe Petilt ning järgnenud väikest etteastet...oli lihtsalt nii soojendav...erakordne inimene.
  Võitjate koha pealt ei hakka väga emotsionaalseks minema. Muidugi oli TDK väheste Oscarite üle kahju ning et Rourke jäi kuldmehikesest ilma, kuid need kes võitsid olid ka kindlasti seda väärt. Penni kõne oli igatahes meeldejääv. Samuti oli hea meel Kate Winsletist, kes lõpuks väärt tunnustuse sai.

  Küsimus Forzale – oled sa Slumdogi näinud ?

 67. Forza says:

  Olen

 68. uhuu says:

  http://www.wwtdd.com/post.phtml?pk=19781 pakub veel üht omamoodi oscari-gaala ülevaadet. ja forza, sa ikka tead, et soundtrack pole sama asi kui taustamuusika?

 69. Forza says:

  Võib-olla jätsin mulje nagu ei teaks, kuid olen selle faktiga kursis küll. Ben Buttoni üks parimaid palu oligi see, mida oscarorkester ette mängis.

 70. raul says:

  Mina olen pettunud. Pettunud selles, et 4 peamise kategooria - parim film, lavastaja, mees- ja naispeaosa - võitjad filmid nägemata (kuna pole lihtsalt kinos linastunud). Nii võtsin suhteliselt külmalt neid võite vastu. Muidugi valmistas meelehärmi Rourke kaotus. Forum Cinemase ennustuses ei läinud just kõige paremini: 24'st võimalikust panin 14 õiget vastust. Kusjuures oma blogis käsitletud 9-st kategooriast (film, lavastus, näitlejad, stsenaariumid, anima) läks 8 täppi. Ainus eksimus Rourke, kuid selle kategooria juures mainisin, et võimalused Mickeyl ja Seanil võrdsed. Nii, et oskan ainult peamisi kategooriaid ennustada. Kõige keerulistematega ehk lühidega (-dokk, -anima ja lühifilm) hävisin täiesti. Samuti mõlemad helid panin mööda. Ikkagi uskumatu, et Slumdog niimoodi domineeris, 9-st võimalikust auhinnast saadi 8 kätte. Ise ennustasin 6. Ennustuses põrusin ka TDK-le liialt panustades - pakkusin filmile 5, aga tegelt võitis 2 oscarit.

  Mis auhindadest meeldis? Loomulikult Ledgeri teenitud võit. Tore oli ka Winsleti lõpuks ometi triumfeerimine, kuigi "The Readerit" pole näinud. Hea, et eriti just tehnilise taseme poolest suurepärane "Benjamin Button" ei jäänud päris tühjadega kätega. "Slumdogi" võitude üle ei oska hetkel ei kurvastada ega rõõmustada (pole lihtsalt filmi näinud).

  Show ise midagi väga erilist polnud, vaid lihtsalt hea. Jackman sai küll hästi hakkama, aga teda oli nii vähe näha. Kõige rohkem häiris mind ja ei lasknud asja nautida nii tihedalt tulnud reklaamipausid. Vahepeal oli nii, et mingi iga 7 min tagant jälle paus. Huvitav oli mõnede kategooriate nominentide tutvustamine, näiteks stsenaariumite ja näitlejate.

 71. kaur says:

  Ka mina olen pisut pettunud. Ei meeldinud mulle esiteks see, et 5 näitlejat läksid näitlejatele auhindu korraga kätte andma, siis igaüks lausus kellegi heaks midagi. No millkes? Paremini oleks töödanud vana variant, kui oleks näidatud igaühe rollisooritust nii 10 sekundit mingist stseenist. Nagu me oleme harjunud. Kohe mitte ei meeldinud see suur kamp seal laval.

  Õhtu parim kild oli kohe alguses - "I am Wolveriiiiiine....." Hugh Jackman meeldis õhtujuhina väga, kuid jah, oleks võinud rohkem teda laval näha. Ja ka ei meeldinud eriti see, et ühed ja samad inimesed andsid järjest 3 kategooriat kätte. Oleks võinud rohkem seltskond vahelduda.

  Mickey Rourke'i ilmajäämine kõige kõige suurem pettumus, Sean Penn ju alles sai Mystic Riveri eest. Kas oli siis vaja nüüd uuesti anda?

  Positiivsed võitjad: Penelope võit mulle igati meeldis, samuti Heath Ledger - kõrvalosad läksid õigesse kohta!

  Benjamin Buttoni 3 Oscarit tegid rõõmu. Kuid olegem ausad, arvan et Slumdog sai liialt palju neid, 8 on ikka tõeliselt palju. Samas ei ole veel filmi näinud, ei oska kõiges kaasa rääkida. Aga tuleb tõdeda siis jah, et polnud vast konkurentsivõimeline filmiaasta see 2008, kui ühele nii palju kategooriaid kaela langes.
  Ka mina ootan aasta pärast uuel galal nähe veidi tihedamat konkurentsi!!!

  Aga kinos tuleb edasi käia, palju head on vaadata. Homme, Vabariigi aastapäeval kuulub minu kavva igathes sellele päevale igati sobilik Frost/Nixon :-)

  Parimat!

 72. kaur says:

  Ah jaa, 1 asi veel.

  Ega TAKEN-i koha pealt uusi uudiseid pole? Filmil nüüdseks koos juba ainuüksi USA-s 100 miljonit kassaraha. Sellised kassafilmid ju tavaliselt meie kinodesse tulema ei jää. Liam Neesonit pole ka juba tükk aega näinud, oleks aeg!

 73. pupu says:

  Mina pean mainima et mulle meeldisid oscarid see aasta rohkem kui eelmistel. Mulle meeldis kõik see mis teistele siin olevatele kommenterijatele ei meeldinud :-) Aga nagu kõigile teada siis nii palju kui on inimesi nii palju on ka maitseid. ;)9

 74. kaur says:

  Frost/Nixon vaadatud ja olen sõna otseses mõttes pisut üllatunud ja seda eelkõige positiivses mõttes. Kui mulle poliitilised filmid eriti ei istu (The Queen näiteks ei istunud mulle üldse), siis F/N oli meistriklass omaette. Meeldis väga, Frank Langella tegi väga meelde sööbiva osa, Oscari nomibatsioon õigustatud. Ja nüüd filmi näinuna nõustun igati ka selles, et see parimale filmile kandideeris. 2 tundi möödus suht ruttu, kerge nö. pinge oli alati õhus, et kes keda ja milliste võtetega. Käis haarav kassihiire mäng. Sellised duellid mulle juba meeldivad. Tehnilise nurga alt oli ka kõik väga viimase peal. Absoluutselt polegi millegi kallal nuriseda selle filmi puhul, puhas kuld! Ron Howard püsib vormis!
  Filmile hindeks 9/10

 75. Forza says:

  Nüüd kui peaaegu nädal möödas sain alles mahti Valvuritest kirjutada. On, mille üle mõtiskleda. Suurepärane lihtsalt:

  See on kahtlemata üks parimaid koomiksi põhjal tehtud filme eales! Uskumatu, kui palju see mulle peale läks. Projektist kuulsin või õigemini teadvustasin enesele, millega tegemist on, kuskil eelmise aasta kolmandas veerandis. Ei osanud midagi suuremat arvata, olin Alan Moore'i nime küll varem kuulnud, sest tema koomiksite põhjal on tehtud nii mõnigi hea film: V For Vendetta, From Hell, League. Aimasin, et tuleb nagu teistegagi: hea kinematograafia, parajalt sünge, huvitav jälgida ning head lokatsioonid. Siit sai kõike seda ja enamgi veel.

  Mis mind põhiliselt üllatas: kui lemmikuks see film mul selle 2 tunni ja 40 minutiga saada võis. Instantselt tõusis see The Dark Knighti kõrvale koomiksifilmide edetabelis. Mul on tunne, et see sealt niipea ei kao kah. Film oli viimistletud sellise stiiliga, mis pikaks ajaks meelde jääb ning mille võtan margapuuks, kui letile hakkavad ilmuma järgmised, mis seda jäljendada üritavad. Ma tõesti võib-olla arvasin, et ta tuleb 1/5 nii hea, kui ta tegelikult oli. Ootused pole kunagi nii kõvasti ületatud saadud kui selle filmi puhul. Tõesti ei mõista miks Moore' isegi võimalust ei anna sellele filmile. Saan aru küll, et ma ei suudaks kunagi taibata seda, mida Alan oma romaaniga tahtis saavutada ja kuidas ta tahaks, et see välja näeks, kuid ära võiks ta selle ikkagi vaadata.

  Loodud oli suurepärane paralleeluniversum, kus Richard Nixon valitseb vist juba viiendat valitsemisaega järjest. Aasta oli 1985, kui ei eksi. 80-ndad olid tehtud väga futuristlikuks ning põnevaks jälgida. Maailm on vallutatud prostitutsiooni ning muu kõlvatuga. Vanad väärtused on kadunud ning maailm on üha enam hukka minemas. Vene-Ameerika vahel on käivitumas tuumasõda. Kogu olukorda kontrollima pandud Watchmeni nimeline üksus on laiali saadetud. Üks nende seast tapetakse ning pall on veerema pandud. Vot kõigest sellest polnud aimugi enne filmi vaatamist. Hea näide, kuidas sisuga mitte kursis olemine võib elamust ainult suurendada. Peaks tulevikus ka mõne teise filmiga niimoodi toimima. Kuid mitte "IngloUrious Basterds'iga" nagu mõni :-P.

  100% kindlusega võin väita, et on minek esilinastusele. See on lihtsalt liiga hea, et mitte uuesti vaadata. Võib-olla isegi 2-3 korda kinno veel. Kui ainult käed koomiksi külge kah saaks, oleks veel parem. Tundub, et on koomiks ja film on totaalselt alike ning tore oleks, kui seda ka lugeda saaks. Kaasvaataja pani tänu sellele palju rohkem detaile tähele filmis ning sama tahaks ka ise teha. Tundub ka, et Rorschachi tegelasse saab paremini süveneda romaanis kui filmis. Üks põhjus, miks minna tahan veelkord, on ka see, et ilma subtiitriteta vaadates ei saa kõigest aru, eriti kui film on 160 minutit pikk. Kui alltekst olemas, probleemi olla ei tohiks.

  Zack Snyderile tuli kindlasti kasuks enne 300 tegemine. Päris palju seoseid oli visuaalse poole pealt. See tegi vaatamise ka nauditavaks. Ilma slow motionita oleks action palju rohkem tavalisem ja plain olnud. Aga hetked, kus Veidt lambiga virutab või the Comedian aknast välja lendab - kuld. Samuti oli New York väga ilus vaadata. Dr Manhattaniga mul erinevalt mõnest probleeme ei tekinud. Oligi kerge vaheldus teistele tavavärvi inimestele. Kõik tegelased olid väga hästi kirjutatud ja omapärased. Eriline sümpaatia kuulub Rorschachile. Väga koloriitne oli ka the Comedian, kes meenutas veidi Robert Downey Jr't. Muusika oli hea throughout. Akustilist kitarri oli, oli rocki - kõike oli. OSTi tahaks samuti uuesti. Kõike tahaks uuesti!

  Filmis oli ka üllatavalt huumorit. Näiteks üks lovemaking stseen, kus Silk Spectre kallal olid ametis korraga kaks Dr Manhattanit. Mees oli ennast klooninud, et kolmas Manhattan saaks samal ajal tööd teha. Kindlasti meeldiks see lahendus paljudele meestele. Samuti tõid muige suule mitmed Edward Blake'i ütlused. Siis oskas jälle Walter Kovacs mängu tulla ja asjad draama poole tagasi viia. Tegelikult varieerusid siin asjad igale poole: seks, action, krimi, draama, komöödia. Väga laiahaardeline žanri poolest. Montaaž ka väga cool. Kordamööda 80-ndad ja minevik. Apocalypse Now vihje oli ka lahenaljakas.

  Ahh, saaks juba uuesti. Treilerit oma kümme korda vaadanud viimase tunni jooksul. Arvan, et lööb maailmas laineid. Ja ka Eestis. Hetkel 9 aga pole üldse välistatud, et hinne tulevikus tõuseb. Kordan siis seda ka: kui keegi koomiksi asukoha mulle kommentaariribal peilida viitsib, oleksin tänulik.
  P.S. Koos Director's cuti ja mõne lisasegmendiga tuleb DVD'l pikkuseks kokku 3h ja 25 minutit. Kas saab olla midagi veel lahedamat?
  9/10

 76. Anonymous says:

  koomiksit müüakse näiteks viru keskuse rahva raamatus

 77. Anonymous says:

  "Filmis oli ka üllatavalt huumorit. Näiteks üks lovemaking stseen, kus Silk Spectre kallal olid ametis korraga kaks Dr Manhattanit. Mees oli ennast klooninud, et kolmas Manhattan saaks samal ajal tööd teha. Kindlasti meeldiks see lahendus paljudele meestele."

  haha, huumor xD

 78. raul says:

  Kas on lootust, et "Milk" ja "The Reader" jõuavad meil kinodesse?

 79. Lauri says:

  meie tulvikukavas ei seisa praeguse seisuga kumbagi, igaks juhuks tasub uurida Sõprusest, äkki neil kuskilt näppu jäänud.

 80. raul says:

  Sõprus ka hetkeseisuga ei hakka näitama kumbatki. Äärmiselt kahju! Mõlemad filmid võitsid ju väga olulises kategooria oscari ja lisaks kandideerisid mõlemad parima filmi ja lavastaja auhinnale.

 81. Matu says:

  Tere!
  Millal muidu Oscari ennustuse auhinnad kätte saab? Ootan juba mõnda aega, aga ega ma pahane pole :-)

 82. pelle says:

  Ootan samuti. Slumdogi esilinastuseks võiks voucherid kätte saada.

 83. kaur says:

  Minul jälle hoopis teist laadi küsimus, kuna Oscari ennustus läks aia taha sest täpselt pooled olid vist õiged :-)

  Aga küsimus siis selles, et märts käes ja selle aasta sees vaid 1 möla olnud, millal uut saab?

  Ja mitu õiget ennustustes oli Timol ja Lauril?

 84. Kaur says:

  Terminator: Salvation UUS treiler:

  http://movies.yahoo.com/feature/terminator-salvation.html?showVideo=1

  Oi oi kui hea see on, palun ole film ka nii hea või isegi parem. Treiler on igatahes muljetavaldav!!!

 85. teadja says:

  Oscari ennustuse auhinnad on plaza kassas, küsige sealt.

 86. raul says:

  Uut möla sooviks, palun!

 87. Duck44 says:

  Mis on üldse nende "kord kuus" (kui sedagi) möladega. Vanadel aegadel oli küll võimalik vähemalt iga paari nädala tagant teha, isegi iga nädal. Kas möla tandem on laisemaks muutunud või ongi kogu aeg nii kiired ajad, et ei jätku lihtsalt mahti ??

 88. Lauri says:

  ühelt poolt on tõesti kuidagi jube kiire, teisest küljest on selline Mount Everesti tippu jõudnud tunne, et 100, mis kunagi nii kättesaamatus kauguses tundus, on nüüd viimaks selja taha saanud.

  nali naljaks, tegelikult tahaks ikka ühe FM-i küll enne mõne nädala pärast algavat SAS-i (Suur Ameerika Seiklus) valmis vändata.

 89. Lauri says:

  THE EXPENDABLES - level of coolness on muutumas peaaegu talumatuks, sest Empire andmetel olevat tugev kandidaat Ladina-Ameerika diktaatori rolli, keda Sly & Co kukutama asuvad, selline badass extraordinaire nagu Danny f-ing Trejo.
  samuti ei saa ükski heteromees kurvastada selle üle, et naisilu lisandus sinna Charisma Carpenteri näol (kes kunagi vaadanud sarja Angel, need teavad, mida see film juurde võitis)

 90. pelle says:

  Igav on.
  Vaatasin, kui agaralt vanasti möla kommentaarides juttu aeti ja tegi praegusega võrreldes kurvaks :-( Tihedam möla suurendaks jälle kommentaare... Teema konksud tuleb samuti taas kasutusele võtta!

 91. Lauri says:

  seoses Timo tervisliku seisundiga (ta ise võib täpsustada) võiks panna kirja jõhkraid vigastusi filmidest.
  esimesena tuleb meelde võdinaid tekitav hetk filmist MISERY, kui Kathy Bates James Caanile näitab, mida tehti sõnakuulmatute kaevuritega. alati võtab jalad nõrgaks, kui sellele kasvõi mõelda, nägemisest rääkimata.

  või siis Paul Newmani pöidlaluude murdmine filmis THE HUSTLER.

  see, kuidas noorem Seagal käsi küünarnukist tagurpidi käänas (eile õhtul sattusin kanaleid vahetades just ühel sellisel hetkel Above the Law peale) ei mõjunud üldse nii, sest reeglina oli vigastuse saajate näol tegu sellise inimmsaastaga, kes olid kurja saatuse kuhjaga ära teeninud. pluss muidugi tõsiasi, et dr. Seagal kui kogenud anestesioloog pakub reeglina peale valusat luumurdu ka kohe universaalset tuimestusainet nimega surm.

 92. pelle says:

  Hea teema!
  Üks vähestest kordadest, kui mul hakkas pea ringi käima ja hakkas lausa nii halb, et pidin mõneks ajaks pikali heitma, oli prantsuse veresauna Inside ajal. Oi need käärid...

  Wrestler ja ziletiga tekitatud pisikene haav oli päris ja tekitas seega vastava tunde. Füüsiliselt hakkas valus veel klammerdaja, okastraadi nägemisest ja mis seal kõik oligi. Trumbiks oli loomulikult näpp masina vahele...

  Watchmen oli muide üllatavalt verine. Snyder tegi enam-vähem kõik kaklusstseenid verisemaks, kuid huvitaval kombel mitte lõpus (linnas), mis oli just koomiksis täielik vereorgia. Rorschach jättis koomiksis sellele lasteahistajale sae, et ta endal käe otsast saeks, kuid nüüd Saw ajastul nad tahtsid ilmselt seda filmis muuta. Kui nüüd mälu ei peta, siis filmis pussitas ta korduvalt noaga? pähe ja pani lõpus vist tulegi otsa... Ning muidugi Rorschach ja õlipann mmmm

  Kõik mehed vist tundsid Casino Royale piinamise ajal Bondi valu, kui ta palja persega toolil istus. Stseeni teeb aga ülimalt koomiliseks, sest 007 hakkas selle peale hoopis hüsteeriliselt naerma.
  Taken's oli ka üks piinamine ja eks neid vigastusi on veel ja veel.

 93. Lauri says:

  Rorschachi relvaks oli kinolinal lihakirves, millega korduvalt lagipähe anti. aga õige küll, raamatuga mitte tutvust teinud inimesed oleks kohe arvanud, et näe, Saw rip-off! pealegi, arvestades seda, millise värdjaga tegu oli, oligi vaja näha tema surma, poleks piisanud teadmisest, et mees end saagides majja sisse põles.

 94. kaur says:

  Esimesena meenusid kohe Denzel Washingtoni julmad võtted filmis Man On Fire (mis ikka on krdi hea film), kus ta ühel vennal pooled näpud maha lõikas, et vastuseid saada.

  Van Damme filmidest ei hakka rääkima, kuid tuleb meelde kus ta Hard Targetis kõrtsi esisel ühel mehel (või oli neid mitu) kõik käed ja jalad tagurpidi lõi ja väänas :-)

 95. Lauri says:

  Terminaatori järjekordne poster on otsekui Inglourious Basterdsi postri-triloogia sugulane:
  http://movies.ign.com/dor/objects/615765/terminator-salvation/images/terminator-salvation-20090319000343249.html?page=mediaFull

  mis aga puudutab inetuid ekraanivigastusi, siis kõõlustelõikamine nii esimeses Hostelis kui esimeses Kill Billis võtab jalalabad ebamugavusest tuimaks, nagu poleks endalgi võimalik enam püsti tõusta

 96. Kaur says:

  Imdb-s on kirjas et TAKEN Eesti kinodes alates 1. maist. Vastab see tõele?
  Kui on nii, siis on küll tegemist hea uudisega :-)

 97. Lauri says:

  jutt igati paikapidav. hetkel kirjeldamatut murekoormat kandev Liam Neeson hakkab hagu andma just 1. maist, konkureerides Wolverineiga

 98. pelle says:

  Where the Wild Things Are

  http://www.apple.com/trailers/wb/wherethewildthingsare/

  Sõnu pole vaja.

 99. pelle says:

  Võtan sõnad tagasi. Kas on teada, millal see meitele tuleb?

 100. Lauri says:

  novembrikuu on hetkel see aeg, mil metsakollid siiakanti saabuvad.

 101. velts says:

  Olles näinud oma selle aasta kolme oodatuima filmi treilereid (Inglourious, Public ja Limits of control), siis see nummidus lükkab lihtsalt riiuli puhtaks. See saab olema niiiii hea:(
  Esiteks, üks parimaid trailereid tükil ajal, kus muusika valik on super ja pilt on pöörfi. Wild Thingid on kõige armsamad olendid eales. Ma ei saa aru, kuidas stuudio võis arvata, et see on liiga dark või mis iganes laste jaoks? Jonze stiil on äratuntav ja väga hea. Loodame aind, et stuudio ei tee mingit disney paska sellest ja laseb Spike'i ainuõige versiooni linadele.
  See hetk, kus üks olenditest valab pisara tegi juba oma sekundise kestvusega mu südame härdaks.
  Ainult kuna? Kuna?

 102. pelle says:

  velts says: "See hetk, kus üks olenditest valab pisara tegi juba oma sekundise kestvusega mu südame härdaks."

  Sama siin, nii kurb :-(

 103. Alo says:

  Huvitav, ka mulle tulid kinoajaloo valulisemate momentidena esimeses järjekorras meelde kaks, kus terariistaga kannakõõluse kallal käiakse. Filmid olid aga hoopiski Pet Sematary ning Sympathy for Mr. Vengeance. Viimane on minu jaoks küllap kõige ängistavam vaatamiskogemus üleüldse, mis lisab ka selle ohtratele graafilistele vägivallastseenidele kaalu, mida nii Hostelites kui Kill Billides praktiliselt et pole. Sama lugu Gaspar Noe Irreversible'iga -- vaadata kümmekond minutit, kuidas Monica Belluccit vägistatakse ja pekstakse, ei saagi ühe vähegi tervemõistusliku inimese jaoks muud kui agoniseeriv olla. Ometi on film märksa parem kui Steven Seagali omad... :-)

  Kui aga poolvabatahtlikust amputeerimisest rääkida, ei saa ometi unustada esimese Mad Maxi lõppu:
  [the Kid is handcuffed to a car that's about to explode]
  Max: The chain in those handcuffs is high-tensile steel. It'd take you ten minutes to hack through it with this. Now, if you're lucky, you could hack through your ankle in five minutes. Go.
  [the hacksaw is dropped next to The Kid, and Max limps off]

 104. pelle says:

  Olete juba Hollywoodi maal? Möla?

 105. raul says:

  Ärge öelge, et 100. möla oligi viimane! Rääkida peaks ju olema paljust. Paluks uut möla!

 106. Duck44 says:

  Mis siis toimub ???

 107. pelle says:

  Üle kahe kuu juba vaikus :-(

 108. Lauri says:

  tere õhtust. kuna endalgi pole hetkel aimu, millal nr. 101 teeme (teeme selle kindlasti, sest tegelikult ei kujuta ka oma elu ilma FM-ita päris ette), siis ei hakka mingit vekslit välja käima.
  Vegase muljeid tahaks jagada, nagu ka ühtteist muud.

  selle asemel tahan öelda, et näiteks AintItCoolis täna üles läinud kiidulaulud Crank 2 aadressil ei ole vähimalgi määral liialdatud. see film on hullumeelne laks spetsiaalses laboris tuunitud energiajooki segatuna eriti kange alkoholiga, mida tarbitakse lõbustuspargi kettkarusellil. Jason Stathamile ei ole hetkel võtrdset action-staari ning lavastajatandemi Neveldine/Taylor järgmisi sünnitisi ootan tõsise uudishimuga. Gerard Butleriga ulme-action Game peaks meiloe jõudma septembrikuus.

  Stathamiga seoses veel niipalju, et Stephen Kingi eelmise aasta top10 kuulunud Death Race jõudis sel nädalal siimail DVD-le (suurepärane valik vaatamiseks koos sõpradega ja miks mitte ka ebakaines olekus, muidugi juhul, kui piisavalt vanust muidugi) ja empireonline pani täna välja esimesed ametlikud fotod 2010. aasta Oodatuimast Filmist nimega The Expendables. Empire omadki ütlevad, et see on kindel film, mida vaataks right bloody now, kui see vaid võimalik oleks.

  ahjaa, täna vaadatud Star Trek annab alust loota, et JJ Abrams annab kunagisele kultussarjale sellise hoo, mida tähelaev Enterprise seni veel kogenud ei ole. järjekordne õnnestumine sellelt ülienergiliselt Duracell-mehelt.

  kuna suurem osa järgmisest nädalast möödub meil Timoga sõbralikus Vilniuses Foxi stuudio konverentsil, siis on ka hetkel tunne, et nr. 101 ei saabu niipea. aga tulemata see ei jää. parafraseerides Heinz Valku: ükskord me teeme seda niikuinii

 109. kaur says:

  Rõõm kuulda, rõõm kuulda. Ise planeerin Crank kahte vaadata pühapäeval! :-)

  Aga selle aasta oodatuimateks filmideks pean Inglourious Basterdsi ja The Road'di! Kas The Road meie kuupäev on juba olemas?

 110. Lauri says:

  The Road (nagu ka Brüno) on seni veel kahjuks väljaspoole meie haardeulatust, aga hoolkimata nende kahe absoluutsest erinevusest tahaks mõlemat kohe näha. Viggo fännid peaks aga laenutama / ostma Ed Harrise lavastatud vesterni APPALOOSA, mis eelmisel nädalal plaadil ilmus. ilus ja traditsioone austav üllitis ning nii Harris kui Viggo on otsekui loodud sellesse zhanrisse, loodetavasti ei näe neid viimast korda kuuelasulisega sadulas istumas

 111. Ivar says:

  Muuseas, Appaloosast -
  kolleegist Metsiku Lääne spets, kellele netist Appaloosa posterit näitasin, juhtis tähelepanu huvitavale asjale. Nimelt on plakati püstolil rombikujuline märk, tegelikult olevat päris relval sellel kohal midagi muud. Rombid on relvamulaažidel, ehk siis suveniiridel, millega tegelikult lasta ei saa... Vähemalt nii jäi mulle ta paari kuu tagusest jutust meelde.

 112. pelle says:

  Arvo Kukumägi ei häbene öelda, et tal on kodus ligi 300 kingapaari.
  http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=325495

 113. Lauri says:

  täpselt niisama ei ole FM kunagi häbenenud mainida AK nime, olgu elu talle kerge. samas ei oleks elades arvanud, et sellisel mehel selline hobi kui kingakogumine on. säh sulle ImeldaMarcost.

  ahjaa, uskuge või ei, aga päüev, mil peaks valmima üle pehmelt öeldes pika pausi esimene filmimöla, on juba suhteliselt lähedal!

 114. velts says:

  Meie kõigi lemmikust on varsti oodata ka uut dokki. Maimik pidavat tegema.

 115. kaur says:

  Minu mõte oleks selline, et algaks jälle ühest pihta. Sada sai täis, OK! Las see jääbki sinna paika, üks ajastu on läbi saanud. Nii et kõik võiks alata taas algusest. Kes neid kolmekohalisi numbreid ikka jaksab kirjutada :-)
  Aga noh, tegelt on kama kaks. Uut möla tahaks nii või naa - nii et kui lindistama hakkate, siis ärge kella vaadake ja piiri pidage. Ma arvan et come back võiks ikka paari tunnine ära tulla :-)

  Mis filmielamustesse puutub, siis pole ise kahjuks, piinlik tunnistada, aga 2 nädalat kinno jõudnud. Suht hilja ja viimati vaadatud Slumdog, aprilli keskpaigas alles, jättis hinge kustumatu mulje, mis filmijanu hetkeks taltsutab. Oli suurepärane elamus!

  Samas on järgmiseks nädalaks rohkem aega varutud ja on tõotamas tulla väärt filminädal oma vähemalt 4 filmi vaatamisega. Sest on ju nägemata veel Kiired ja Vihased, Adrenaliin, I Love You Man ning sellest reedest lausa 3 tulevat filmi, mis kõik on kohustuslikud.

  Ahjaa, Appaloosa sai koduses miljöös ära vaadatud. Täitsa meeldis. Viggo on alati vormis, pole kunagi selles kahelnud. Ed Harris teeb ka väärt rolli! See naisteteema seal andis pisut soovida, aga eks see üks tunnetel mängimse teemal film oligi. Põhiline oli ikka paugutamine mis meeldis ja mõned väga sheffid stseenid, millele korralikult Jeremy Ironsi poolt mängitud kurikael värvi andis.

  Mölani!

 116. Anonymous says:

  kolm kuud juba..nuuks..

 117. Lauri says:

  kolm kuud, see on juba terve kvartal, täiesti jube. ei, see polnud küüniline mõnitustõdemus.
  paus on veninud nii pikaks, et nüüd on juba natuke hirm ka, et mida me siis räägiks, kuidas end üleval peaks, kui pikka möla teha? uskuge või mitte, aga meile on öeldud, et nii pikki mölasid nagu parimatel päevadel valmis vorpisime, ei jaksa inimesed lõpuni kuulata... krt teab, võibolla on see tõsi.

  aga muust. STAR TREK. ma pole elades olnud ST fänn, põhjuseks esimese ST filmi nägemine vales vanuses, mil see tundus Atar warsiga võrreldes nagu jälgiks kuivavat värvi seinal. senistest filmidest (enne Abramsi oma juba 10) olen näinud 3-4 ja ükski neist pole erilist muljet jäthnud. aga see... neetud. kui ma suureks saan, siis tahan olla nagu JJ Abrams, täiesti ammendamatu energiavaruga tüüp, kes suudab anda jätkuvalt head ja vägagi erinevat meelelahutust, olgu selleks siis Felicity, Alias, Lost, Mission III või Cloverfield (jah, ma tean, et ta polnud lavastaja, aga see oli siiski vähemalt 75 % tema lapsuke)

  või Star Trek - eriti lahe, kuidas end ise pigem Star Warsi fänniks nimetanud mees on saanud hakkama täieliku restardiga, pärast mida ei saa ühtegi tulevast Trekki vahele jätta. Chris Pine'i kapten Kirk on hea ,kukk, sobivalt ülbe kutt, kelle enesekindlus paneb ta sageli tegema asju, mida terve mõistus ei lubaks. ning Zachary Quintost sobimata Spocki ei suuda ette kujutada (vb ainult Kukumägi, aga praegusest mõnevõrra nooremana). Zoe Saldana Uhura jookseb originaalversiooni ümber ringe ja Simon Peggi vaatan ma milles tahes. Siin on nii palju neid, keda kiita (Anton Yelchin, Eric Bana), et jutt veniks liiga pikale. ja action ning eriefektid, see kõik tundub nii loomulik ja samas on näha, kuhu raha kulutati. see film on lust või fun, see on eepiline, on traagiline, selles on väga parajas koguses huumorit, see tuli täieliku üllatusena, kui positiivse lõppmulje uus Stra Trek jättis.

  ja kui juba franchise'idest rääkida, siis sel nädala salaja ära vaadatud Terminator Salvation ajas näo pikaks ajaks naerule. McG tegi seda, mida lubas. nagu näete Sam Worthingtoni läinudsuvise ComiConi-aegses intervjuus siin Terminaatori linkide all, ei tahtnud ta teha "McG filmi", vaid "Terminaatori filmi" ja see tal ka õnnestus. aga sellest pikemalt juba teine kotrd. hetkel vaadake ära Star Trek, mida saab Plaza suurimas saalis nautida ainult kuni teisipäevani, sest kolmapäevast, tervelt 2 päeva varem kui USAs, hakkab seal saladusi lahendama professor Robert Langdon.

  ja muljetage, kuidas meeldis / ei meeldinud, sest ega see, kui suulist möla pole uut peale tulnud, ei tähenda, et ka kommiriba peaks samamoodi varjusurmas virelema.

  esmaspäevast algab uus nädal ning kes teab, võibolla...

 118. Lauri says:

  piinlikul hulgal oli kirjavigu sisse pääsenud, 1000 vabandust. samas on kell suht palju juba ja töönädal pole olnud just kõige kergem.

 119. pelle says:

  Lihtsam ongi küsida, kellele ei meeldinud uus JJ Abramsi hitt... Star Trek seriaalid ja filmid on must kaugelt mööda läinud, aga seda geeniust ma usaldan 100%. Ma praegu pikemalt ei muljeta, ütlen ainult hinde: 8/10

 120. raul says:

  Möla pikkus pole väga oluline. Peaasi, et te tagasi tuleksite! No ütleme, et ühest juba tunnist piisab :-).

  Star Treki mul endal küll polnud esialgselt plaanis vaatama minna. Lihtsalt ei pole kunagi huvi sellist tüüpi ulmekad nagu Wars ja Trek. Aga nüüd, kui uus film on nii palju ja suhteliselt head vastukaja saanud, tekib endalgi juba väike huvi. Käin teinekord ikka filme vaatamas puhtalt ära nägemise pärast. Ilma nägemata pole õigus öelda, et kõlba kuhugi, missiis et tunne on selline.

 121. raul says:

  Ise kirjutasin ka vigaselt. 2 lõigu 2. lause pidi olema selline: "Lihtsalt pole kunagi huvi pakkunud sellist tüüpi ulmekad nagu Wars ja Trek."

 122. kaur says:

  Lõppude lõpuks olen ma aru saanud ja selgust saanud selles, et film tuleb siis ainult hea, kui selle taga on inimene kes tüüri oskab hoida, vastsel juhul sõidab laev karidele. Siin ka paar näidet:

  Wolverine - Minu jaoks kõigi aegade üks halvemaid koomiksi põhjal tehtud filme. Absoluutselt ei olnud kaasa kiskuv, kõik halb ja hea oli ammu etteaimatav. Filmil puudus hing.

  STAR TREK - Superfilm! J.J.Abrams on mees, kes selliseid möödalaske lihtsalt ei tee. Filmis oli huumorit, põnevust, armastust, häid eriefekte - ühesõnaga kõike, mis teeb sellest hea filmi!
  Seni polnud ma näinud oma elus veel ühtegi Treki filmi, põhjus lihtne, puudus huvi. Aga kui selline mees on tüüri taga, siis ei saa sellest lihtsalt mööda vaadata. Tulemus saab olla ainult üks! 8/10

  Veel sai ära vaadatud ka kaua oodatud Taken, mis ka meeldis väga. Film tõmmati ühel hetkel käima ja hoog rauges alles lõputiitrite saabudes. Liam Neeson tegi ikka ühe hullu osa, seda sõna heas mõttes, mees on vormis! Polnud teda ammu näinud ja nüüd siis lajatas niimoodi :-) Positiivne laadung on see film!

  Kas The Soloist ma meile millalgi jõuab?

 123. Lauri says:

  "Solist" on hetkel kirjas 18. septembri peal, kuid filmi lahja edu siin-seal on pannud Universali juba kahtlema, kas see väiksemates riikides üldse ekraanile jõuabki.
  elame-näeme.
  Downey Jr-ilt ootan tegelikult hoopis rohkem üht teist filmi, milleks loomulikult Sherlock. trailer tuleb õige varsti ja see paneb suu koheselt vett jooksma, küll te näete.
  samuti meeldivad väga üksikud Raudmees 2 pildid, nagu ka Favreau ülestähendused twitteris, millest seni parimad kõlasid nii: "täna filmisime kõva hävingut. dekoratsioonidest pole suurt midagi järel. peaks ekraanil cool välja nägema" või siis "Scarlett esimest korda Musta Lese kostüümis. ma pole kunagi kuulnud, et võttegrupp nii ruttu nii vaikseks jääb" :-)
  võib vaid kujutleda, milline pr.Reynolds selles kostüümis siis välja näeb

 124. Lauri says:

  Sylvester Gardenzio Stallone, endiselt eeskujuks meile kõigile! juulis 63-seks saav superman näeb endiselt välja selline, et suudaks karja endast poole nooremaid vaevata paika panna.

  aintitcoolis on üleval raju pilt, millest muust kui hetkel veel häirivalt kauges tulevikus olevast action-pommist The Expendables
  http://www.aintitcool.com/images2009/Sly_Airplane1.jpg

 125. kaur says:

  Sly pilt oli võimas :-)

  Aga värskendan üht teist teemat.
  Selle aasta 5 oodatuimat alates juulist. Sest juuni ja Terminator on juba nii ukse ees, et mis seal ikka enam oodata :-)

  Minu TOP 5:

  1. INGLORIOUS BASTERDS
  2. PUBLIC ENEMIES
  3. UP
  4. THE ROAD (hetkel selle eesti keelne raamat käsil, päris põnev ja kannatamatult ootan treilerit juba, pildid on võimsad igatahes)
  5. Siia ei oskagi midagi panna, aga panen The Soloisti, kuna muusikat täis filmid mulle meeldivad ja kindlasti saab see olema hea film. Loodame, et 18. september ikkagi jääb jõusse ja see pala meieni tuuakse)

  Sherlock Holmes kuupäev Ameerikas 25. detsember. See tähendab siis seda, et meieni jõuab see 2010 alguses?

  Lauri ja Timo oodatumaid tahaks ka teada...

 126. raul says:

  Minu oodatuimate top 5 alates juulist:

  1. Püha Tõnu Kiusamine
  2. Shutter Island
  3. Inglourious Basterds
  4. Public Enemies
  5. A Serious Man

 127. kaur says:

  Ah sa mait, Shutter Island läks mul täiesti meelest ära. Kindlasti on ta mul viie oodatuima seas. Nii et parandan vea :-)

 128. pelle says:

  http://filmsmusic.blogspot.com/2009/01/2009-oodatuimad-filmid.html
  Jaanuaris tehtud nimekirjast olen juba kahte näinud. Allesjäänute Top 10:

  1. Inglourious Basterds
  2. Avatar
  3. Up
  4. The Imaginarium of Doctor Parnassus
  5. Sherlock Holmes
  6. Where the Wild Things Are
  7. Public Enemies
  8. Kick-Ass
  9. Terminator: Salvation
  10. Transformers: Revenge of the Fallen

  Viie kuu jooksul on tekkinud mitu uut huvipakkuvat, millest kolm esimest sisaldavad üht ja sama numbrit:
  9, District 9, Nine, (500) Days of Summer, Brüno, Mystery Team, The Brothers Bloom, Shutter Island jpt.

 129. velts says:

  Suve oodatuimad praeguse seisuga on:

  Basterds
  District 9
  Public Enemies

  Puhtalt trailerite põhjal on D9 oodatuim, kuna ükski teine treiler (va Wild Things) pole see aasta külmajudinaid tekitanud. Basterds ja Enemies on puhtalt lemmiklavastajate pärast oodatuimad.

  Kuigi see fake doki gimmick hakkab juba vaikselt kokku kuivama, tundub D9 ikka väga kõva. Just sellist filmi olen tükk aega ootanud. Loodan, et see pole Cloverfield või niisama action vaid tõsisema ja sügavama sisu ning teemaga. Traileri põhjal vähemalt tundub nii. Inimesed hoiavad tulnukaid maapeal vangis. Sweet.


  Ja tagantjärele paar sõna ka Star Trekist. Seda saab võtta kui väga head meelelahutust. Mul polnud mingit aimu nendest Treki tegelastest ega seal maailmas juhtunud lugudest, aga Abrams vana kurivaim pani mind juba esimeste minutitega tundmatutele tegelastele kaasa elama. Selles suhtes oli see ikka väga hea põnevik. Hea kinoelamus. Mingid kohad olid nagu liiga pg13 ja klišee, nagu näiteks see Scotty troll. Timetraveli teema oli ka suhteliselt so-so. Mina jäin selles filmis seda uskuma, aga suhteliselt õhuke jää oli.
  Mu arust nii Pine, Quinto kui ka teised sobisid päris hästi oma rollidesse. Võib-olla mängiti veits liiga palju Jeltsini vene aksendi peale, võib-olla mitte. Muidugi olid kõik rassid ja rahvused Enterprise pardal esindatud. Eric Bana oli ka iseenesest päris bad ass.
  Mis puudutab aga filmi põhilist osa ehk actioni, siis see oli tipp tase. Päris hästi sai märulisse sisse elada. Kaamera oli ka mõnusalt hõljuv ja ujuv. Selline dünaamika aitas kindlasti filmi kulgemisele ja actionile kaasa. Lens flare muutis pilti muidugi värvikamaks, aga ma eiteagi mida sellega taodeldi, et kogu olustik oleks realistlikum või ? Parim lens flare kasutus on siiani ikka punch-drunk loves. Seal on see ka temaatiliselt ja stilistiliselt õigustatud.
  Aga muidu see on kindlasti Abramsi parim täispikk ning mina ootan igatahes järge. Rebooditud Star Treki universe hakkas täitsa huvitama.

 130. pelle says:

  Sherlock Holmes treiler:

  http://filmsmusic.blogspot.com/2009/05/sherlock-holmes.html

 131. Duck44 says:

  Kuuldavasti on Inglorious Basterds üpris hea...:-D
  21.08 on liiga kaugel...

  http://www.festival-cannes.com/en/mediaPlayer/9973.html

 132. raul says:

  Mis toimub? Varsti saab juba 4 kuud täis!

 133. Ivar says:

  See Sherlock Holmesi treiler (mis nüüd ka Apples üleval) on ikka täielik pornograafia. Milleks on sellist filmi vaja? Või täpsemalt, milleks peab selle tegelane olema Holmes? Igatahes kinnitas see treiler mu isiklikku veendumust, et Ritchie on üsna mõttetu tüüp, kellel lihtsalt paaris filmis paar helgemat hetke.
  Imelik muidugi on see, et seesugust kräppi lavastab inglane...

 134. Lauri says:

  Ivar, millest selline viha Ritchie vastu? mitte, et see mulle üllatusena tuleks, oled teda ka live'is korduvalt (teenimatult) maha teinud :-)

  casting + tõsiasi, et kurikaelaks on hetke parim briti karakternäitleja Mark Strong teevad selle juba ootamisväärseks. pluss tõsiasi, et lisaks Arthur Conan Doyle'ile on tegijad toetunud ka Sherlocki graphic novelile. igal juhul tahaks seda näha kohe, paraku tuleb oodata ikka hea hulk kuid veel

 135. Duck44 says:

  Sherlock Holmesi trailer kicks ass. Tundub tulevat üks väga mõnus elamus. On nii huumorit kui head actionit...igatahes ei suuda oodata, sest loodetavasti Ricthie jätkab oma head uut minekut pärast minu arvates suurepärast RocknRollat.

 136. kaur says:

  Ka minu arust on Sherlocki treiler väga hea ja tõotab tulla hea asi sellest! Igatahes ootan suure huviga. The Road'i treiler jättis ka suhu väga hea maigu. Loodetavasti saab sellel aastal selle headuse ka meie ekraanidel ära näha!
  Väga ootan ka esimesi treilereid sellistest asjadest nagu Edge of Darkness Mel "comeback" Gibsoniga ja Scorsesr-Di Caprio "Shutter Island".

 137. Duck44 says:

  Samuti ootan väga mingit update filmimöla tegijatelt.

 138. kaur says:

  Kui kellelgi veel nägemate Vicky Cristina Barcelona, siis täna on selleks õige päev. Pean silmas tähistamaks FC Barcelona võitu meistrite liigas!!! :-)
  Äärmiselt mõnus film on see ikka, saadval ka poodides. Nii et tuld, kellel nägemata!

 139. Lauri says:

  stop the press! kõlagu fanfaarid!
  ise ka ei usu, aga tõsi ta on!
  panime täna hommikul Timo ja Kustaviga aja paika. nüüd on nii, et kui ka taevas peaks alla kukkuma, salvestub FM101 järgmisel teisipäeval, 2. juunil!

  v.a. muidugi juhul, kui see meile pähe kukkus.

 140. pelle says:

  They will be back! 8-)
  Kuna see kuupäev jääb nö. "Judgement Day" lähedusse, siis võiksite lisaks kõigele muule teha vana hea nädala filmi rubriigi, kus arutaksite, kas McG õnnestus või mitte...

 141. velts says:

  Kas UP jõuab linadele ka originaalkeeles ja kahes dimensioonis?

 142. pelle says:

  Huvitab sama asi.


Add Comment


Enclosing asterisks marks text as bold (*word*), underscore are made via _word_.
Standard emoticons like :-) and ;-) are converted to images.
E-Mail addresses will not be displayed and will only be used for E-Mail notifications

To prevent automated Bots from commentspamming, please enter the string you see in the image below in the appropriate input box. Your comment will only be submitted if the strings match. Please ensure that your browser supports and accepts cookies, or your comment cannot be verified correctly.
CAPTCHA 1CAPTCHA 2CAPTCHA 3CAPTCHA 4CAPTCHA 5